Wyjście UK z UE niedługo, ostatni dzwon na przyjazd, negocjacje przyspieszają

Wielka Brytania

Londyn

Europa.

Negocjacje przyspieszają

Grupa ekspertów która pracuje nad wyjście Wielkiej Brytanii z Unii stwierdza że negocjacje z Unia i Bankami idą w bardzo dobrym kierunku.

City of London ( centrum finansowe w Londynie )  zintensyfikowały prace aby zapewnić jak najlepsze porozumienie między Brukselą a Londynem kiedy Wielka Brytania opuści Unię Europejską.Centrum finansowe w Londynie , które popierało Davida Camerona aby zostać i zmienić Unię Europejską zrezygnowało już z tego postulatu i skupia się aby jak najbardziej zmaksymalizować możliwości wolnego handlu z UE poprzez wyjątkową umowę na linii Bruksela- Londyn.

 

Były doradca Davida Camerona w międzynarodowej firmie prawniczej Andrew Hood przyznał, że Wielkiej Brytanii może osiągnąć „dobry wynik” i  Theresa May może nie czekać zbyt długo, aby rozpocząć formalne rozmowy Brexit.

Wielka Brytania będzie mała specjalny inny status niż Norwegia czy Szwajcaria.

Układ pomiędzy Unią Europejską a Norwegią jest nieatrakcyjny dla Wielkiej Brytanii  ponieważ wymaga akceptacji swobodnej migracji UE – czyli pracowników z krajów Unijnych, które pani Premier May obiecał zmienić . Oznaczałoby to również płacić do budżetu UE „opłat – było to 50 milionów funtów dziennie ) oraz przestrzeganie zasad Brukseli.

Szwajcaria, inny kraj spoza UE, ma swobodny dostęp do rynków UE ale tylko dla niektórych sektorów finansowych, takich jak ubezpieczenia na życie. Jednak zasady muszą być zgodnę z standardami Unii Europejskiej.

Ważne dla Brytyjskiej gospodarki jest sketor bankowy obecny w całeh Unii, gdyż rozliczenia w Euro idą przez Londyn dlatego tez sektor bankowy w Wielkiej Brytanii  jednoznacznie stwierdził  że chce utrzymać obecny poziom dostępu do rynku UE

Ważna deklaracja dotycząca specjalnej umowy pomiędzy Unią Europejską a Londynem zapadła po wypowiedzi ministra  spraw europejskich Michael Roth który powiedział że Anglia może wygrać „specjalny status” – ale Anglia musi być gotowa do wywołania Artykuł 50 Traktatu z Lizbony w roku 2017. 

Szef BBA Anthony Browne powiedział:

„Nie jest w interesie krajów aby nie podpisać wspólnej umowy bez barier handlowych .Dostęp do rynków finansowych w Londynie powinien być w interesie krajów UE jeśli dążą one do pobudzenia wzrostu gospodarczego.  Sektor bankowy jednoznacznie chce utrzymać obecny poziom dostępu do rynku UE, aby zapewnić przedsiębiorstwom i klientom w całej Europie dostęp do finansowania z banków z Wielkiej Brytanii.

Mr Browne stressed: “The banking sector unequivocally wants to maintain the current level of access to the EU market, to ensure that businesses and customers across Europe can still be served by UK-based banks.”“There needs to be a bilateral deal providing as full a two-way market access as possible. Both sides have an interest in making this work. It is not in the interests of the other EU countries to be cut off from their main financial centre, especially when they are all seeking to boost economic growth.”

 

Pan Hood, były radca prawny Davida Camerona, powiedział, że Wielka Brytania może dostać dla siebie „dobry wynik w negocjacjach”.

Tymczasem amerykańskie i azjatyckie firmy zwiększają swoje zainteresowanie brytyjskich rynkiem po spadku wartości funta.  W chwili wyjścia Wielkiej Brytanii z EU , Brytania nie będzie podlegała pod rygorystyczne umowy Brukselskie. 27 krajów z całego świata chce podpisać nowe umowy handlowe z Wielką Brytanią

Sektor Bankowy :

The banking sector unequivocally wants to maintain the current level of access to the EU market BBA chief executive Anthony Browne

PODSUMOWANIE:

Jeśli Premier Theresa May doprowadzi do dobrej umowy pomiędzy Wielką Brytanią i Brukselą zostanie wybrana na następne lata jako Premier Wielkiej Brytanii.

Zrobi więc trzy główne zadania:

1. Wyprowadzi Wielką Brytanię z Unii mając dalej dostęp dla Brytyjskich firm oraz do rynku unijnego bez barier celnych

2. Wielka Brytania przestanie wpłacać astronomicznych pieniędzy do Brukseli czyli 50 milionów funtów dziennie a obecnie jest ” przytułkiem ” milionowej emigracji z Eu które koszty zasiłków, szkół, służby zdrowia doprowadzają do olbrzymiego kryzysu wydatki Rządowe które odbijają się na życiu Brytyjczyków ?( np. od nowego roku nie będzie już benefitu dla 3 dziecka )

3. Wielka Brytania dostanie możliwość regulacji przypływu emigracji z Unii Europejskiej co było głównym punktem głosowania Brytyjczyków z wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Zablokowanie w jakiś sposób swobodnego przepływu osób z Polski do Wielkiej pomoże Polsce zatrzymanie młodych osób produkcyjnych ponieważ bezrobocie w niektórych rejonach Polski jest bardzo małe i brakuje ludzi do pracy jeśli chodzi o Wielką Brytanię po wyjściu z UE będzie mogła selekcjonować wybranych osób którym da możliwość pracy i zasiłków ( wzrasta ilość osób z Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii i Włoch ).

Ponadto mogą cieszyć się i Polskie firmy które wysyłają Polskie produkty na wyspy jak i Polscy sklepikarze na wyspach, że nie będzie barier celnych na produkty z Unii Europejskiej gdyż nikt nie zapłaciłby za szynkę 20 funtów czy piwo 2 funty.

Widać jednak że podczas negocjacji  pani Premier May zależy na obniżeniu emigracji na wyspach wiec na pewno będzie prędzej czy pózniej selekcja emigrantów. Zresztą sama mówiła – Brexit znaczy Brexit.

Jednym słowem ureguluj swój status życia w Wielkiej Brytanii przez uzyskanie rezydentury. Polski Rząd i tak dużo dostanie że Polskie produkty będą mogły wjeżdżać na wyspy bez barier celnych dlatego nie będzie się wtrącał w politykę emigracyjną Wielkiej Brytanii.

Możesz to zrobić sam bez pośredników aby płacić – kliknij na link na dole:

http://polskie-echo.com/jak-dostac-rezydenture-nie-placac-nikomu/

20 sierpnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka