Wychodzimy z UE przed świętami ogłasza Premier Borys

Wychodzimy z UE przed świętami ogłasza Premier Borys

Posłowie będą głosować na umowę Brexit Borisa Johnsona przed świętami Bożego Narodzenia, jeśli konserwatyści zdobędą większość w wyborach powszechnych.

Premier chce dać krajowi świąteczny prezent wcześnie, prosząc Parlament o zatwierdzenie umowy w ostatni weekend przed świąteczną przerwą.

Oznaczałoby to, że Wielka Brytania prawie na pewno opuści UE  dając panu Johnsonowi 11 miesięcy na zawarcie umowy handlowej z Brukselą kiedy mija okres przejściowy.

Boris Johnson powiedział, że ponowne wprowadzenie ustawy o wystąpieniu będzie dla wyborców „wczesnym prezentem świątecznym”

Downing Street powiedział, że pan Johnson zwołałby przemówienie królowej 19 grudnia, gdyby po wyborach pozostał premierem.

Gdyby tak się stało, otwarcie parlamentu przez państwo przebiegałoby z „ograniczonymi elementami ceremonialnymi”. Królowa miałaby uczestniczyć w otwarciu parlamentu w przyszłym miesiącu wraz z księciem Karolem.

„Gdy rodziny siadają, by wyrzeźbić indyki w te Święta Bożego Narodzenia, chcę, aby cieszyły się sezonem świątecznym wolnym od pozornie niekończącego się dramatu pudełkowego Brexit”, powiedział w oświadczeniu przed wydarzeniem inauguracyjnym w West Midlands Borys.

 

 

Konrad W

 

26 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *