Wszystko o nowych przepisach o ruchu drogowym w UK

Wszystko o nowych przepisach o ruchu drogowym w UK

 

Oto zestawienie wszystkich nowych zmian w przepisach i regułach o ruchu drogowym w Wielkiej Brytanii, które zostały wprowadzone w tym roku. Warto się z nimi zapoznać, aby uniknąć kar.

Grzywny za przekroczenie prędkości

Zgodnie z nowymi przepisami, które zostały wprowadzone w dniu 24 kwietnia, kary za przekroczenie prędkości mogą sięgnąć nawet do 175 procent płacy tygodniowej. W związku z tym, mogą one sięgnąć nawet do £ 2500.

Układ trzech zespół będzie określał stopień przestępstwa i odpowiadał różnym opłatom. Opłaty te są obliczane procentowo. Tak więc, jeśli kierowca jedzie 31mph nawet do 40 mil na godzinę w strefie 30 mil na godzinę, może być pobierana opłata od 25 procent do 75 procent jego tygodniowych dochodów.

Od kierowców, którzy przekraczają dopuszczalne prędkości od 11mph do 20mph będą pobierane opłaty od 75 procent do 125 procent ich wynagrodzenia. Za poważne przestępstwa, gdzie są do łamane ograniczenia prędkości aż o 22mph i powyżej, będą pobierane od 125 procent do 175 procent ich tygodniowego wynagrodzenia.

Warto podkreślić, iż oprócz kary grzywien, kierowcy mogą otrzymać od trzech do sześciu punktów karnych za przekroczenie prędkości.

Foteliki samochodowe

Od 1-szego marca regulacje dotyczące fotelików samochodów dla dzieci uległy zmianom.

Zgodnie z nowymi przepisami, jest nielegalne, aby mieć fotelik dla dziecka zamontowany nieprawidłowo. Zgodnie z nowymi przepisami, tylko dzieci o masie ciała 22 kg lub więcej, albo o wysokości 125cm mogą stosować foteliki tzw. backless.

Wszystkie dzieci, które nie ukończyły 12 lat lub mają mniej niż 135 cm wysokości, będą musiały podróżować w foteliku samochodowym. Gdy dziecko jest starsze niż 12 lub osiągnie wytyczną wysokość, będzie mogło podróżować w zwykłych fotelach samochodowych, tak jak dorośli. UE zatwierdziła tylko wybrane foteliki, które mogą być stosowane w Wielkiej Brytanii. Oto na co trzeba zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że się zakupiło odpowiedni fotelik: Upewnij się, że znajduje się na nim „zatwierdzona” pomarańczowa etykieta. Na pomarańczowych etykietach powinna znajdować się również duża litera E, a także kod R129.

Jeśli dziecko ma 15 miesięcy lub mniej, jego fotelik musi być ustawiony tyłem do kierunku jazdy. Każde starsze dziecko może jeździć przodem do kierunku fotela.

Fotelik należy wymienić, gdy głowa dziecka znajduje się na poziomie górnej części fotela. Dzieci, które ważą mniej niż 9 kg powinny podróżować w nosidełku, a nie foteliku. Montując foteli, należy pamiętać, aby zapiąć ukośny pasek, chyba że fotele są specjalnie zaprojektowane do użytku z pasem biodrowym lub używa się do mocowania ISOFIX. Należy zauważyć, że jeśli zostanie ktoś zatrzymany przez policję z „nieodpowiednim” lub niewłaściwie dopasowanym fotelikiem, może zostać ukarany grzywną nawet w wysokości £500.

Podatek samochodowy

Od 1 kwietnia wzrosły stawki podatkowe od samochodów w Wielkiej Brytanii , które mogłyby oznaczać, że miliony kierowców w efekcie zapłacą więcej pieniędzy, aby opodatkować swój pojazd. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy kupili i zarejestrowali samochodów w dniu 1 kwietnia lub po tej dacie, będą musieli zapłacić nowe stawki podatkowe.

Tylko samochody elektryczne, które wytwarzają zero emisji i kosztować mniej niż 40.000 £ będą całkowicie zwolnione z zastosowania tych stawek podatkowych. Oczekuje się, że właściciele samochodów kosztujących ponad 40.000 £ zapłacą dodatkową opłatę w wysokości £ 310 na górnej części stopy podatkowej samochód na pięć lat. Oczekuje się, że samochody zarejestrowane po dniu zapłacić standardową stawkę podatku dla ich samochodu po pierwszym roku użytkowania.

Oto nowe stawki:

Emisja CO2 (g / km) dla samochodów benzynowych i wysokoprężnych (hybrydy zapłacą 10 £ mniej)

 • -0g / km – 0 £
 • 1 – 50 g / km – £ 10
 • -51 – 75 g / km – £ 25
 • -76 – 90 g / km – £ 100
 • -91 – 100 g / km – 120 £
 • -101 – 110 g / km – 140 £
 • -111 – 130 g / km – 160 £
 • -131 – 150 g / km – 200 £
 • -151 – 170 g / km – £ 500
 • -171 – 190 g / km – 800 £
 • -191 – 225 g / km – £ 1200
 • -226 – 255g / km – £ 1700
 • -Ponad 255g / km – 2000 £

Ta stawka opłaty standardowej będzie różna dla kierowców w zależności od typu samochodu, a także paliwa, którego używają.

– 140 £ rocznie dla pojazdów benzynowych i wysokoprężnych

– £ 130 rocznie dla pojazdów „paliwo alternatywne”, takich jak hybrydy

– £ 0 rocznie dla Low Emission Vehicle, takich jak samochody w pełni elektryczne

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy

Surowsze kary dla kierowców przyłapanych podczas korzystania z telefonu komórkowego w czasie jazdy zostały wprowadzone w dniu 1 marca 2017 r. Kara za korzystanie z telefonu podczas jazdy podwoiła się teraz do £ 200. Oprócz tego, nalicza się sześć punktów karnych. Kierowcy będą mieli odebrane prawo jazdy, jeżeli uzbierają sześć punktów karnych w ciągu pierwszych dwóch lat prowadzenia pojazdu, zamiast normalnych 12 punktów. Dodatkowo, jeśli sprawa trafi do sądu, można zostać ukaranym karą grzywny w wysokości 1000 funtów. Z kolei kierowcy pojazdów ciężarowych i autobusów mogą dostać grzywnę w wysokości do £ 2500.

Korzystanie z aplikacji nawigacyjnych jest możliwe wtedy, gdy telefon jest zamontowany w uchwycie.

Nawet wtedy, gdy telefon jest zamontowany, kierowcy musza zjechać na bok i mogą zostać ukarani grzywną, jeśli uzna się, że urządzenie ich rozprasza. Zasadą jest, że kierowcy nie mogą w ogóle dotykać ich telefon podczas jazdy.

Egzamin na prawo jazdy

Od 4 grudnia 2017 roku, każdy nowy kierowca, który chce zdać egzamin na prawo jazdy będzie musiała nauczyć się biegłego korzystania z nawigacji satelitarnej . Niezależna część jazdy egzaminacyjnej również będzie podwojona do 20 minut. Z kolei manewry, takie jak zawracanie na zakręcie zostaną wycofane na rzecz „bardziej powszechnych scenariuszy”.

Kary za przekroczenie prędkości w UE

W dniu 7 maja brytyjscy kierowcy złapani przez policję za przekroczenie prędkości w Europie, mogą napotkać na grzywny w wysokości £ 640, w związku z nowymi regulacjami wprowadzonymi w Brukseli. Państwom członkowskim nadano uprawnienia do wyśledzenia kierowców z Wielkiej Brytanii i ukarania ich karą grzywny za dokonane przestępstwa.

Ubezpieczenie samochodu

Confused.com poinformował, że składki na ubezpieczenie samochodu wzrosły o £ 110 w ciągu ostatniego roku. Średni koszt składek ubezpieczeniowych w kraju są uważane za 781 £ – 728 £ dla kobiet i £ 824 dla mężczyzn. Witryna porównanie ostrzegł również, że średnia liczba może przekroczyć £ 1,000 na początku 2018 roku.

Klaudia S.

14 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK