Wstrzymana operacja, bo bank zatrzymał przelew od ludzi Rochdale

Wstrzymana operacja, bo bank zatrzymał przelew od ludzi. Rochdale

 

Operacja szyi została anulowana na kilka godzin przed planowanym terminem, ponieważ płatność została zablokowana przez bank Barclays.

Samantha Smith z Rochdale cierpi na zespół Ehlersa Dannoza (EDS), który osłabia tkankę łączną organizmu, powodując ból, dyslokacje i nieprawidłowości serca.

Oznacza to, że jej kręgosłup powoli ulega zmiażdżeniu przez ciężar własnej czaszki i może ostatecznie doprowadzić do wewnętrznego zniszczenia.

W ciągu ostatnich dwóch lat Samantha zebrała 250 000 funtów na podróż do kliniki The Mayo w Arizonie naneurochirurgię, która  złagodzi presję i ustabilizuje jej szyję.

Operacja nie jest dostępna w NHS.

 

Kobieta mama dwójki wyjechała do USA z córką Brooke i synem Jensenem 17 stycznia i miała odbyć operację w piątek.

Jednak operacja została anulowane w ostatniej chwili po odrzuceniu przez Samanthę prób zapłaty kosztów przedoperacyjnych za pomocą karty bankowej Barclays.

W przerażającym filmie opublikowanym na stronie „Save Samantha” na Facebooku, były fizjoterapeuta powiedział, że bank „zdawał sobie sprawę” z góry, że duża kwota pieniędzy miała pochodziła z jej konta na zbiórkę pieniędzy.

„Przygotowywałam się od tygodni do operacji jak i szpital”, powiedziała płaczliwa Samantha. „Byłam zdruzgotany, nie mogłem mówić. Powiedziałem Barclaysowi, że właśnie stracili mi chirurgiczną datę operacji na, którą czekałam kilka miesięcy”.

Samanta powiedziała że peracja nie została ponownie zaplanowana, a pracownicy już w weekend poszli do domu.

 

Stan genetyczny Samanthy dotyka tylko jednego na każde 5000 osób w Wielkiej Brytanii.

Przeszła wiele lat testów i doznała straszliwego bólu, zanim ostatecznie zdiagnozowano go w 2016 roku. Kobieta regularnie traciła przytomność, wymiotowała krwią, odczuwała ból w klatce piersiowej i głowę oraz osłabienie swoich kończyn. „Mój kręgosłup ściska mój rdzeń kręgowy. Moje dyski szyjne są uszkodzone i ulegają wypadnięciu. Czuję nieubłaganą agonię każdej minuty dnia, oprócz uszkodzeń nerwów.

Konrad W

26 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *