Wojna na krawędzi. Kolejna rakieta Korei Północnej dosięgła Japonii

Wojna na krawędzi. Kolejna rakieta Korei Północnej dosięgła Japonii

 

Korea Północna wystrzeliła kolejną rakietę która przebywała w powietrzu 45 minut i dosięgła Japonii. W prawdzie uderzyła w morze Japońskie ale kamery zarejestrowały jej lot.

Prezydent Korei Północnej Jong-Un wysyła wiadomość do prezydenta Donalda Trumpa i sąsiedniej Korei Południowej pokazując jego potęgę wojskową i odmowę zakończenia programu nuklearnego.

Kamera która nakręciła lot takiety umieszczona była w mieście Murrain City – na wschodnim wybrzeżu kraju w piątek.

Jasne światło można dostrzec w oddali, która świeci przez kilka sekund na niebie.

Analityk obrony, Kim Dong-yub, w Instytucie Studiów Dalekiego Wschodu na uniwersytecie Kyungnam w Seulu, powiedział, że pocisk „łatwo dotrze do Zachodniego Brzegu Stanów Zjednoczonych o zasięgu 9000-10000 kilometrów”. Ponadto zagrożony jest także Londyn gdyż to tylko 8608 km od Korei Północnej.

Prezydent Donald Trump nazwał test jako „ostatnią niedbałą i niebezpieczną akcję reżimu północnokoreańskiego”.

Japonia powiedziała, że ​​”rozważy” akcję militarną, a Trump powiedział, że USA rozważają obecnie użycie siły w odpowiedzi na ostatni test.

Test ostatniej rakiety dotyczące międzykontynentalnego pocisku balistycznego zostały potępione przez sekretarza spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Borisa Johnson.

 Johnson powiedział: „Wielka Brytania zdecydowanie potępia drugi test Korei Północnej międzykontynentalnego pocisku balistycznego i wzywa reżim do natychmiastowego przerwania wszelkiej działalności, która narusza rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wielka Brytania będzie walczyć z naszymi sojusznikami i partnerami w obliczu rosnącego zagrożenia Północnej Korei, stawiając na rzecz bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego”.

The UK strongly condemns North Korea’s second test of an intercontinental ballistic missile and calls on the regime to immediately stop all activity that breaches UN Security Council resolutions

Boris Johnson – Minister Sprawa Zagranicznych Wielkiej Brytanii ostrzega Korea Północną.

Należy zadać sobie pytanie w co gra Korea Północna według nas, chce zmusić Stany Zjednoczone do interwencji na co liczą Chiny które rozmieściły 100 000 wojsk niedaleko granicy z Korea Północna aby przyjść z pomocą w razie ataku amerykańskiego. Jak długo Stany Zjednoczone nie dadzą się wciągnąć w grę z Chinami i Rosja która za pomocą Korei Północnej rozgrywa politykę z USA ? Teraz jednak do gry wchodzi Wielka Brytania oraz Japonia która chce interwencji militarnej. Co się więc stanie gdy USA uderzy…. nie ma już wyjścia uderzyć musi gdyż USa gwarantuje bezpieczeństwo Japonii.

Konrad W

30 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat