Wojciech Pietrzyk, skazany za gwałty w Wickham Crescent, Braintree Essex

Wojciech Pietrzyk, skazany za gwałty w Wickham Crescent, Braintree

 

Wojciech Pietrzyk, zostaje skazany na 13 lat więzienia.

Polak zgwałcił młodą kobietę w zaułku po dostrzeżeniu jej w klub nocny który opuściła i szła do domu.

Polski obywatel Wojciech Pietrzyk, lat 42, z Wickham Crescent, Braintree, został osadzony w więzieniu Chelmsford Crown Court (środa, 3 października) po tym, jak przyznał się do dwóch gwałtów i kolejnego ataku seksualnego w lipcu.

Polaka nagrały kamery CCTV gdy czekał przed klubem na swoją ofiarą i podążał jej śladami

„Ofiarą jest kobieta w wieku 21 lat, oskarżona była zupełnie obca dla niej”, powiedziała prokuratorowi Lindsay Cox, sędzia Christopher Morgan.

„W nocy z 9 czerwca ofiara wyszła ze swoim przyjacielem i znalazła się w nocnym klubie w Braintree.

CCTV pokazuje, że pozwany opuścił klub i czekał na zewnątrz, aż ofiara pojawiła się dwie minuty później. Szedł za nią przez około siedem minut przed rozpoczęciem przerażającego ataku.

Położył rękę na jej spódnicy i seksualnie ją zaatakował. Podczas przerażającej próby oskarżony pięć razy uderzył ofiarę, gdy desperacko próbowała uciec. 

Powiedział jej: „Zamknij się z tym” i pchnął ją na kolana przed rozpoczęciem ataku seksualnego.

„Opisała, że ​​nie była w stanie oddychać, krztusić się i dusić, wciąż próbowała uciec i uderzył ją z powrotem w dół” – kontynuował pan Cox.”Na pewnym etapie opisuje, jak rzuca ją na ścianę, gdy stara się uciec, błagała go, by pozwolił jej odejść, płakała, była wyraźnie zrozpaczona, ale nie zrobił tego.

Zgwałcił ją od tyłu, opisuje go z użyciem dużej siły, by skłonić ją do spełnienia jego życzeń.”W końcu odszedł, jakby nic się nie stało, opisała podczas ataku, że myślała, że ​​prawdopodobnie ją zabije.”

Ofiara doznała wielu urazów, Wróciła do domu około 4.40 rano płacząc i natychmiast ujawniła swojej matce, że została zgwałcona i nie miała torebki.

Policja odzyskała DNA od ofiary, co doprowadziło policję do aresztowania oskarżonego.

Przyznał się do winy z powodu dwóch gwałtów i kolejnego ataku na tle seksualnym z powodu penetracji w poniedziałek, 16 lipca, kiedy zjawił się w koronie w Chelmsford.

 

 

Richard Conley, obrońca Polaka

„Ma zdrowy, kochający związek z żoną, od pewnego czasu byli oddzieleni ze względu na zatrudnienie, nie ma wrogości ani negatywnego nastawienia wobec kobiet, to jest zagadka, dlaczego popełnił on to przestępstwo. Patrząc na jego historię, wydaje się być normalny człowiek z normalnym życiem. ” Prawnik obrony argumentował również, że nie było znacznego stopnia planowania związanego z przestępstwem przed tą nocą, ponieważ Pietrzyk nie czynił żadnego wysiłku, aby ukryć swoją tożsamość.

Sędzia Morgan powiedział do polskiego obywatela:

„Zupełnie otwarcie sądziłem, że szukałeś jakiejś formy seksualnego kontaktu z kobietą i widząc ofiarę w nocnym klubie, widziałeś, że piła alkohol i że była podatna na zranienie. osoba, która stała się ofiarą twoich potrzeb seksualnych. Wyszła na zewnątrz i kiedy wyszła kilka minut później, ona odchodzi a ty podążasz za nią przez siedem minut. Nie wątpię, że utwierdziłaś się w swoim umyśle, że zamierzasz ją zgwałcić lub zaatakować seksualnie. „Nie była w stanie oprzeć się napaści, złapałeś jej włosy od tyłu, była młodą kobietą wracającą do domu po towarzyskim wieczorze z przyjaciółmi, próbowała uwolnić się od twojego uścisku, terroru, którego musiała doświadczyć po tym, jak został złapany i napadnięty w ciemności przez nieznajomego.

„Przemoc wykroczyła poza to, co było wymagane, aby popełnić to przestępstwo i było coś w rodzaju planowania. Jednak twoim czynnikiem łagodzącym jest to, że przyznałeś się do tego przestępstwa i nie popełniłeś już podobnych przestępstw. „Widziałeś wrażliwą, samotną kobietę, czekałeś na zewnątrz i podążałeś za nią przez kilka minut.

Musisz zrozumieć, że podążanie za młodą i samotną kobietą w ciemno we wczesnych godzinach porannych i popełnienie tego przestępstwa spowodowało niewątpliwie znaczną traumę psychologiczną i zmartwienie, musisz zrozumieć, że spowodowałeś to, co pozostanie z nią przez znaczny okres czasu.

Po skazaniu, starszy śledczy DCI Stephen Jennings z Dyrekcji Poważnej Zbrodni Kent i Essex powiedział: „Pietrzyk jest bezdusznym, tchórzliwym seksualnym drapieżnikiem, który prześladuje swoją ofiarę w całym noc przed skorzystaniem z okazji, aby zaatakować ją, gdy szła sama do domu. „Na szczęście dzisiaj może odrobinę pocieszyć się z tego, że Pietrzyk jest za kratami na znaczna liczba lat. „Ale ofiara w tym przypadku – podobnie jak wszyscy, którzy są ofiarami przestępstw seksualnych – będzie żyć z tym, co się z nią działo przez resztę życia.” Jest niezwykle odważna zarówno w zgłaszaniu przestępstwa do policji w Essex i wspierając nasze dochodzenie w celu zapewnienia niebezpiecznego i agresywnego seksualnego drapieżnika jest umieszczana za kratkami, do których należy. „

Jeśli padłeś ofiarą przemocy seksualnej, skontaktuj się z policją Essex 1 01 lub Crimestoppers anonimowo: 0800 555 111.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wsparcia dostępnego w Essex, skontaktuj się z Centrum Integracji Kryzysowej Essex pod nr 0300 003 7777 lub odwiedź stronę https://synergyessex.org.uk.

Katarzyna W

1 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *