„Włosi na 1-ym miejscu”, zmniejszają wpłatę do Brukseli i odwracają sie od Tuska

„Włosi są na pierwszym miejscu”- i zmniejszają wpłatę do Brukseli – nowa koalicja Prawicy idzie na bój z UE

 

 

Włosi są na pierwszym miejscu!”

Szokujący plan Włoch, aby zmienić przepisy UE i płacić mniej Brukseli.

 Jeden z przywódców spodziewanej włoskiej koalicji ostrzegł, że pojedzie do Brukseli popierany „znaczeniem politycznym” w kraju, aby renegocjować przepisy UE, żeby postawić na pierwszym miejscu Włochów. 

Luigi Di Maio wysłał wczoraj ostry sygnał ostrzegawczy do Brukseli za pośrednictwem uwag, które mogą ustawić wrogi ton między dwoma siłami na nadchodzące miesiące.

Przywódca Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S) mówił do prasy o nowym podejściu Włoch do Unii Europejskiej, po tym jak oddał głos w sprawie porozumienia dotyczącego nowej koalicji. 

Pan Di Maio i Matteo Salvini, lider Ligi – potencjalnych partnerów koalicyjnych, zaoferowali Włochom nieformalne głosowanie nad 58-stronicowym dokumentem politycznym, który przekaże im mandat do rządzenia.

Po symbolicznym głosowaniu Włochy, które są trzecią największą gospodarką w strefie euro, będą prowadzone przez jeden z najbardziej eurosceptycznych rządów na kontynencie. Oddając swój głos wczoraj, lider M5S powiedział, że dokument był kontraktem między populistycznymi partiami Włoch „dla Włoch i Włochów” W serii grózb dla UE, polityk obiecał, że Włochy skończyły z „osiąganiem celów dla Niemiec”, potwierdzając, że „Włosi są teraz na pierwszym miejscu”.

Włosi chcą zmniejszyć wpłaty do Brukseli co wpłynie na ogromne plany wydatków, które mogą naruszać zasady budżetu UE. 

Pan Di Maio powiedział:

„Nie chcemy pracować aby osiągać celów dla Rosji, czy Niemiec – z całym szacunkiem.

Radykalny rządowy program przedstawiony w piątek obejmował cięcia podatków, zwiększenie wydatków i rozprawienie się z „radykalnymi stowarzyszeniami islamskimi”.

Plan wydatków obejmuje również proponowane ograniczenie płatności na rzecz Unii Europejskiej.

Obaj przywódcy partii spotkają się w poniedziałek z prezydentem Sergio Mattarella, który musi zatwierdzić program i ma decydujący głos w sprawie nominacji na premiera.Alexander Dobrindt, starszy członek bawarskiej siostrzanej partii konserwatystów kanclerz Angeli Merkel, powiedział, że Niemcy nie będą dopłacać do budżetu EU za zmniejszenie wpłat przez Włochy.

——————————————————————

Wniosek:

Po Wielkiej Brytanii która chce chronić swoją gospodarkę , Włosi idą za hasłem Donalda Trumpa ( Ameryka First ) –  „Włosi na pierwszym miejscu.”

To tylko Morawiecki Premier Polskiego Rządu PIS były doradzca Tuska chce aby Polacy płacili na NATO, na Armię Europejską , Unię Bankową, na odbudowę Syrii , wpłatę do Brukseli, na emigrantów i wiele wiele innych obcych pomysłów skazując Polaków na wysokie podatki i ceny – gdyż Rząd na Vacie zarabia oraz na wyzysku Polskiego robotnika z niskich płac aby firmy zachodnie zarabiały jak najwiecej.

Zmniejszenie wpłat przez Włochy oraz Wielką Brytanię stawia Polskę ale przede wszystkim Polaków w niekorzystnej sytuacji za Rządów PIS gdyż Morawiecki mówił że wspiera Merker na taśmach u Sowy a to oznacza że – ceny dopiero dla Polaków wzrosną. Za PIS kościół z Watykanu kupuję ziemie, mają już ponad 100 tysięcy hektarów , dostają dotację na tą ziemie a jeśli Bruksela zostanie bez kasy kto będzie płacił dotację na tą ziemie – wiadomo Polacy.

Cła Trumpa na stal z UE oraz cła na samochody Niemieckie, wyjście Anglii z UE, mniejsza wpłata Włoch do UE to wszystko będzie robiło niesamowite napięcia i niesprawiedliwości gdyż każdy będzie ciągnął do siebie jak teraz że rolnik Polski dostaje mniejsze dotację niż niemiecki a ponoć prawo Europejskie jest jednakowe wszędzie.

Niestety Polacy narazie nie mają Partii w Polsce, która stanęła by w obronie Polskiego pracownika. Solidarność za Rządów Platformy co miesiac była na ulicy, teraz gdy szefowie Solidarności mają już „dobre stanowiska” , jakoś ich nie widać a ludzie klepią dalej biedę.

Znajomi na zdjęciu, dalej Rządzą Polską, ciekawe czy Włoskie Partie  zrobią jak zrobił Duda i Kaczyński że wyżucili Premier Szydło na którą Polacy głosowali w wyborach a dadzą doradzcę Tuska z Brukseli na Premiera Włoch jak było z Morawieckim…. taki „bajzel” pod nazwa demokracja to chyba tylko w Polsce.

Image result for morawiecki i tusk

Konrad W

 

23 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat