Wiezienia w UK: 300 Polaków, 500 Rumunów, 98 Litwinów

Wiezienia w UK: 300 Polaków, 500 Rumunów, 98 Litwinów

 

700 zagranicznych zabójców mieszkało w Wielkiej Brytanii

Odkryto, że ponad 700 zagranicznych przestępców mieszka w Wielkiej Brytanii w ciągu dwóch lat. 

Dane dotyczące wolności informacji w latach 2015-2017 w Wielkiej Brytanii podają że zamieszkiwało 700 cudzoziemców z wyrokami skazującymi za zabójstwo lub zabójstwo w innych krajach, głównie w Europie Wschodniej.

Było 741 osób z wyrokami dotyczącymi gwałtu, a 362 z kryminalnymi danymi dotyczącymi dzieci.

Kontrole kryminalne ujawniły, jak łatwo imigranci mogą wjechać z krajów Unii Europejskiej i mieszkać w Wielkiej Brytanii, pomimo ich horrendalnych rejestrów karnych.

Rumunia przekroczyła listę kryminalną w ciągu dwóch lat z 510 osobami, a następnie z Polską z 301 i Litwą z 98.
David Spencer z think tanku Centrum zapobiegania przestępczości powiedział:

„Te szokujące dane pokazują, że Brexit nie może przyjść wystarczająco szybko, by zapewnić bezpieczeństwo brytyjskiej opinii publicznej.

„Kiedy Brexit się wydarzy, należy mieć nadzieję, że przepływ przestępców zostanie natychmiast przerwany, zostaną przeprowadzone odpowiednie kontrole kryminalne, zanim ktokolwiek zostanie wpuszczony do kraju, a ci europejscy przestępcy, którzy już tu są, zostaną szybko deportowani”.

Ale prawdziwe liczby mogą być jeszcze wyższe, gdy wyjdą na jaw tylko wtedy, gdy zostaną przeprowadzone kontrole podejrzanych aresztowanych pod zarzutem popełnienia nowych przestępstw w Wielkiej Brytanii.

Tory MP Phillip Hollobone powiedział: „Nie jest niczym innym, jak narodową hańbą, że tysiące zagranicznych skazanych przestępców może swobodnie wjechać i zamieszkać w Wielkiej Brytanii, mimo że posiada horrendalne rejestry karne w ich własnym kraju.
Daleko od wzmacniania naszego bezpieczeństwa wewnętrznego, nasze członkostwo w UE i przestrzeganie swobody przemieszczania się ułatwiło obywatelom UE wniknięcie do naszego kraju niezauważalnie „.

Rzecznik Biura Kryminalnego stwierdził, że dwuletnie dane były częściowo spowodowane wzrostem liczby wniosków od brytyjskich sił policyjnych i innych krajów powiązanych z systemem komputerowym.

Katarzyna W.

5 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *