Wielkie zwolnienia w UK. Luton upada.

Wielkie zwolnienia w UK. Luton upada.

 

Tylko w ciagu 3 miesiecy 1 400 000 ludzi rejestruje sie po zasiłki.

Nowe dane dotyczące bezrobocia powodują teraz, że eksperci obawiają się, że Luton stał się punktem zerowym dla katastrofy gospodarczej, która wkrótce ogarnie Wielką Brytanię.

Najnowsze statystyki pokazują, że 4,9% z 213 000 mieszkańców miasta zostało zwolnionych podczas pandemii koronawirusa, Według Center for Cities, 6560 Lutończyków złożyło nowe wnioski o świadczenia dla bezrobotnych od marca do maja tego roku – prawie jeden na 20 pracujących dorosłych.

Załamanie w branży turystycznej oznacza, że ​​niewiele samolotów startuje lub ląduje na lotnisku w Luton, a efektem spływu jest dziesiątkowanie gospodarki i zmuszanie rodzin walczących do korzystania z banków żywności po raz pierwszy.

Luton słynął kiedyś z fabryk samochodów Vauxhall i General Motors a wcześniej z branży produkcji kapeluszów. Według statystyk prawie połowa zatrudnienia w mieście (40 procent) jest związana z branżą turystyczną.

Firma wakacyjna TUI ma bazę w Luton i już ostrzegła, że ​​może zwolnić 8000 ludzi, ponieważ próbuje obniżyć koszty o 30 procent.

Linia lotnicza EasyJet również ma siedzibę w Luton, dzięki czemu miasto stało się platformą startową dla niezliczonych turystów, którzy wybierają tanie loty i oferty pakietów. Ale firma zwolni  30 procent swojej siły roboczej  ponieważ wysiłki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 powodują zatrzymanie podróży.

Port lotniczy Luton jest własnością władz lokalnych, które obecnie przewidują „katastrofalny” spadek liczby pasażerów i utratę przychodów z lotniska o 37 milionów funtów.

W całym kraju jest obecnie 2,7 miliona osób ubiegających się o świadczenia, co stanowi wzrost o 1,4 miliona w okresie od marca do maja.

Dla Luton straty przez wirusa są ogromnę .

WYKAZ procentowy ile ludzi straciło prace. !!!

Konrad W

 

20 czerwca 2020

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Stracilo prace nie przez virusa, tylko przez debili w rzadzie i dzieki im decyzjom.
    Ciekawe kiedy Anglicy sie obudza i to w koncu zobacza.
    No czesc – ta bardziej wyksztalcona, juz to widzi, no ale to nie do nich adresowana jest ta strona.