Wielkie zwolnienia pracowników w Ryanair

Wielkie zwolnienia pracowników w Ryanair

 

Ryanair zwolni 900 osób w nadchodzących tygodniach, starając się walczyć ze spadkiem, groźbą nieuzasadnionego Brexitu i uziemienia samolotów Boeinga 737 Max.

Michael O’Leary, szef tanich linii lotniczych, powiedział, że ponad 500 pilotów i około 400 członków personelu pokładowego, bedzie poinformowana o zwolnieniu do końca sierpnia.

Dodał, że firma będzie potrzebować 600 mniej lotów do przyszłego lata.

„musimy zmniejszyć liczbę naszych samolotów i obsadzić personel, nie tylko latem 2020 r., Ale także zimą 2019 r.” – powiedział.

Informacja nadeszła zaraz po tym, jak Ryanair odnotował 21-procentowy spadek zysków przed opodatkowaniem do 243 mln euro (221 mln funtów) w ciągu trzech miesięcy do czerwca, co wiązało się z wyższymi kosztami paliwa i spadkiem średnich cen biletów o 6 procent.

 

Firma powołała się na trudne warunki w Niemczech, gdzie boryka się z silną konkurencją, a także w Wielkiej Brytanii, gdzie niepewność Brexitu osłabia zaufanie konsumentów.

Linia lotnicza cierpi z powodu przedłużającego się uziemienia 737 346 osób.

Boeing wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez amerykańskie organy regulacyjne, aby wprowadzić ten plan w powietrze, ale może to nastąpić dopiero w grudniu.

Pan O’Leary początkowo został zamówiony 58 do następnego lata „w najlepszym razie”.

„Może się udać do 20 i nie może się przesunąć do zera, jeśli Boeing nie dostanie swojego gówna razem z regulatorem”, powiedział.

„Nie wykluczalibyśmy zwolnień i utraty miejsc pracy, co będzie nieuniknione, jeśli przewidywane opóźnienia będą jeszcze gorsze”.

Ryanair już przeciął loty. Zmniejszy on swój wzrost na lato 2020 z 7 do 3 procent, co oznacza, że ​​przewiezie 5 milionów mniej pasażerów w roku do marca 2021 roku.

Michael O’Leary, boss of the budget airline, told staff in a video message that it had an excess of more than 500 pilots and about 400 cabin crew and that redundancies would be announced by the end of August. He added that the company would need 600 fewer cabin crew by next summer. „I am sorry to advise you that this means we have to cut our aircraft numbers and our staffing, not just in summer 2020, but also in winter 2019,” he said.

konrad w

 

31 lipca 2019