Wielkie podtopienia metra w Londynie. Burza Humberto

Wielkie podtopienia metra w Londynie. Burza Humberto

 

Wielka Brytania została dotknięta wielkimi deszczami z 35 alertami w całym kraju.
Niektóre obszary Wielkiej Brytanii są dziś poważnie dotknięte powodzią, a na tydzień przewiduje się więcej opadów

Dzisiaj Wielka Brytania walczy dziś z powszechnymi powodziami po burzach, które wczoraj zrzuciły wielki deszcz w Londynie – i nie ma końca tej pogody.

Agencja Ochrony Środowiska wydała 35 ostrzeżeń i ostrzeżeń o ulewnej ulewie, a Brytyjczycy są wezwani do zachowania czujności w oczekiwaniu na ulewny deszcz przez resztę tygodnia.

 

Rzecznik Met Office, Grahame Madge, powiedział: „Ten wzór bardzo niespokojnych warunków pogodowych utrzyma się do weekendu, zanim w niedzielę pojawi się kolejny głęboki kryzys deszczów.

„Jest to spowodowane strumieniem, który przemieścił się na południe Wielkiej Brytanii i steruje niespokojną pogodą z Atlantyku.

„Przez następny tydzień będą występować dość intensywne opady deszczu i ryzyko silnych wiatrów w niektórych częściach kraju”.

Obecnie w całym kraju jest 35 ostrzeżeń powodziowych z czterema „czerwonymi” alertami w Somerset i Merseyside, które mogą nawet stanowić zagrożenie dla życia

 

Wczoraj tysiące osób dojeżdżających do pracy w Londynie ucierpiały z powodu poważnych opóźnień z powodu zalania linii kolejowych i zamknięcia stacji metra.

Zalana została linia kolejowa w pobliżu ruchliwej stacji Liverpool Street, powodując poważne opóźnienia z tysiącami osób dojeżdżających do pracy.

W sumie cztery stacje zostały zmuszone do zamknięcia lub częściowego zamknięcia z powodu powodzi, które spowodowały chaos w stolicy.

W pozostałej części Wielkiej Brytanii Boscombe Down w Wiltshire odnotował największe opady deszczu, z 51,2 mm spadające w bazie wojskowej w pobliżu Amesbury w ciągu 12 godzin do 13:00.

Niektóre obszary widziały ponad 50 mm deszczu w mniej niż 12 godzin, gdy wiatr, deszcz i grzmoty uderzyły w części kraju.

Przez kilka następnych dni będzie nadal mokro i wietrznie – choć prognostycy twierdzą, że nie będzie tak ciężki jak potop, który nawiedził kraj we wtorek.

Woda w metrze Londyn

Kolejki ludzi na zamknietych stacjach metra

Deszcze 

Ostrzeżenia o wielkich deszczach

There are currently 35 flood warnings in place around the country with four 'red' alerts in Somerset and Merseyside which could even pose a threat to life

Konrad W

 

25 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *