Wielkie kontrole rent inwalidzkich w UK. Połowa ludzi ma wstrzymane.

Wielkie kontrole rent inwalidzkich w UK. Połowa ludzi ma wstrzymane.

Wysyłaja do pracy

 

Kilka godzin po wynikach wyborów powszechnych w piątek nowe dane pokazują, w jaki sposób ponad 650 000 osób ubiegających się o rentę inwalidzką dostało mniejsze pieniadze lub całkowicie zostało im wstrzymane.h.

Okazuje się że 46% osób pobierajacych rente inwalidzka, które przeniosły się ze starego systemu DLA do nowego systemu  w ramach Personal Independence Payments (PIP), straciło finansowo.

Od czasu uruchomienia PIP  około 351 000 osób roszczących DLA zostało całkowicie wstrzymanych, a kolejne 306 000 osób dostało zmniejsze płatności.

Tylko 200 000 osób nie zmieniło swojej sumy jaką pobierali, a 556 000 dostało więcej pieniedzy po przejściu z DLA do PIP. Liczby te zostały podkreślone wczoraj przez dziennikarza i działacza Alexa Tiffina i wywołały burzę ze strony organizacji charytatywnych.

Geoff Firmister z Consortium Benefits Consortium, które reprezentuje ponad 100 grup, powiedział: „Liczby te są bardzo niepokojące i podejrzewamy, że wiele decyzji jest błędnych.

„Wzywamy nowy rząd, aby zlecił badania w celu ustalenia zakresu nieprawidłowych decyzji i wzmógł wysiłki, aby wszystko naprawić. „Należy również dokonać przeglądu kryteriów PIP, w pełnej konsultacji z osobami niepełnosprawnymi. „Często są to zmieniające życie kwoty pieniężne odbierane osobom niepełnosprawnym i chorym na długotrwałe choroby”.

Prawie połowa osób polegających na zasiłku dla niepełnosprawnych została zmniejszona lub zatrzymana podczas przejścia z DLA do PIP.

Problemy z obecnym systemem świadczeń z kolei prowadzą do ogromnego wzrostu ubóstwa osób  i przerażającego wzrostu banków żywności w Wielkiej Brytanii.

Konrad W

 

17 grudnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *