Wielki tydzień Brexitu. Głosowanie albo nowe wybory.

Wielki tydzień Brexitu. Głosowanie albo nowe wybory.

 

 

Jutro lub w nastepnym dniu odbędzie się głosowanie na temat poparcia Brexitu Borisa Johsona

Uwaga – jeśli posłowie nie popra Prmiera i Premier przegra głosowanie Borys ogłosi przyspieszone wybory do Parlementu w UK ktore maja odbyć sie do 5 tygodni.

Robi to po to aby zmusić i przekonac do poparcia swojego Brexitu posłów Partii Konserwatywnej którzy nie chca jego Brexit.

Boris Johnson zwołał nadzwyczajne posiedzenie gabinetu podsycając spekulacje na temat wyborów powszechnych .

Były kanclerz zażądał od Borisa Johnsona odpowiedzi na sześć pytań brexitowych, aby powstrzymać bunt torysów, wśród rosnących spekulacji, że wybory powszechne mogą zostać zwołane bardzo szybko.

Bukmacherzy zawieszają obstawianie w wyborów w UK 

„Wiadomości sprawiają, że szanse Wielkiej Brytanii na odejście bez umowy są bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek.”

Torysi są faworytami do wygrania wyborów powszechnych na 4/11, podczas gdy Partia Pracy to 3/1, a Lib Demi 11/1.

Tymczasem szanse na Brexit bez porozumienia spadły z 11/8 do 11/10.

Przemawiając podczas wizyty w Homebaked w spiekarni w Liverpoolu, Brown powiedział: „Jeśli Parlament w tym tygodniu uchwali prawo, które mówi, że rząd nie może zawrzeć umowy bez porozumienia w dniu 31 października, moim zdaniem i zdaniem większości ludzi, Rząd byłby zobowiązany do przestrzegania tej decyzji i przestrzegania tej decyzji Parlamentu, a jeśli nie, to w rezultacie będą miały poważne konsekwencje dla naszej demokracji.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan podjął desperacką ostatnią próbę zablokowania Brexitu bez porozumienia, pisząc do każdego londyńskiego parlamentarzysty, prosząc go o poparcie lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna jako Premiera.

Sekretarz biznesu Andrea Leadsom napisał na Twitterze:

„Najwyższym autorytetem w Wielkiej Brytanii są ludzie. Ci ludzie głosowali za wyjściem z UE. Parlament musi zastosować się do tej instrukcji. ”

 Były minister Tory Nick Boles powiedział, że Johnson „musi zostać zatrzymany” 

Operator tunelu pod kanałem GetLink powiedział, że jest „gotowy na Brexit bez porozumienia” przed zbliżającym się wyjazdem Wielkiej Brytanii z UE. Grupa, która jest właścicielem Eurotunelu, powiedziała, że ​​jest gotowa zająć się nowymi przepisami celnymi, jeśli dojdzie do scenariusza braku transakcji. GetLink powiedział, że wprowadzi obszary „pit stop” dla kontroli celnych, a także zbuduje większe parkingi dla samochodów ciężarowych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii w ramach tych środków.

Znienawidzony i przegrany Gordon Brown w UK , polityk były Premier Uk który chciał zmienić funta na euro przegrał referendum .

brexit news

Konrad W

2 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka