Wielki spadek sondaży Partii Borysa. Jutro wybory czy będzie Brexit…

Wielki spadek sondaży Partii Borysa. Jutro wybory czy będzie Brexit… Będą „jaja” jak Torysi stracą władzę i inna partia zatrzyma Brexit.

 

Ostatni sondaż  opinii w wyborach powszechnych pokazuje, że Partia Pracy stara się dogonić Partię Konserwatywną.

Johnson i Corbyn podejmują ostateczne starania w kierunku zostania Premierem, zanim jutro zostaną otwarte lokale wyborcze, a jak dotąd sondaże pokazują, że Partia Konserwatywna jest nadal na czele ze średnią przewagą już bardzo małą.

Borys podniósł wyniki partii Konserwatywnej po raz pierwszy, gdy został wybrany na lidera partii pod koniec lipca, a średnia liczba sondaży pokazuje, że konserwatywne poparcie skoczyło z około 25 procent do prawie 35 procent na początku września, znacznie oddalając się od Partii Pracy.

Partia Farage’a osiągnęła szczyt po sukcesie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a więcej niż jedna na pięć osób popiera Partię Brexit. Od tego czasu wsparcie powróciło do Torysów pod przewodnictwem Borisa Johnsona.

Tymczasem Partia Pracy usiłowała sprzedać ludziom swoją  wiadomość Brexitu która była że o rodzaj Brexitu z umową czy bez Partia pracy zapyta ludzi w referendum

 

 

Najnowsze sondaże opinii publicznej na 2019 r. Pokazują nieznaczną poprawę poparcia zarówno dla torysów, jak i Partii Pracy, choć jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, jak wyraźne będzie to w ostatecznym wyniku.

W tym roku sondaże były wyjątkowo niestabilne – w pewnym momencie trzy różne partie objęły prowadzenie, a Liberalni Demokraci osiągnęli dobre wyniki na czwartym miejscu.

W najnowszej średniej wyborczej Partia Konserwatywna ma 43,2 procent w porównaniu z 33 procentami Partii Pracy. Ta 10,2 punktowa przewaga jest teraz wyższa niż przewaga Theresy May w tym momencie kampanii 2017.

 

Jednak przewaga torysów nieznacznie się zmniejszyła w ostatnim tygodniu, z 13 punktów do 10,2 punktów.

Boris Johnson dąży do uzyskania większości w Parlamencie,  konserwatyści zdobędą 339 mandatów, Partię Pracy 231, SNP 41 i Liberalnych Demokratów 15, w nowej analizie modelu MRP opublikowanej we wtorek wieczorem.

Jednak przewaga Torysów spadła o ponad połowę z 68 do 28, odkąd przeprowadzono ten sam sondaż i niestety moze sie okazać że Parlament znów bedzie zawieszony aby zagłosować za Brexitem.

 

Model – który przeprowadził wywiady ze 100 000 panelistów i wykorzystał ich odpowiedzi do przewidzenia wyniku każdego okręgu wyborczego – przewidywał, że konserwatyści Borisa Johnsona uzyskają 359 mandatów w wyborach, w porównaniu do 211 Jeremy’ego Corbyna.

Jutro wybory jeśli wygra BORO i bedzie mial większość w parlamecie od innych Partii będziemy mieli Brexit no chyba że znów jacyś posłowie Partii Konserwatywnej sie wyłamią.

Oto najnowszy sondaż

 

Konrad W

 

11 grudnia 2019