Wielka imigracja 250 tyś. nielegalnie wjeżdża do UK

Wielka imigracja aż 250 tyś. nielegalnie wjeżdża do UK

 

Według tajnych danych Home Office, do 250 000 ludzi  wjeżdża jako nielegalni imigranci do Wielkiej Brytanii, a kontrole graniczne są całkowicie nieskuteczne.

David Wood, który był szefem egzekwowania imigracji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych do 2015 r., powiedział, że ponad 1,2 mln nielegalnych imigrantów mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, głównie po przedłużeniu pobytu w wizach.

Ludzie nie są świadomi skali problemu, ponieważ oficjalne dane nie są publikowane, a szacunki Home Office dla nielegalnych imigrantów są utrzymywane w tajemnicy przez ministrów, ponieważ są „zawstydzające”, zdaniem ekspertów.

Od 150 000 do 250 000 cudzoziemców nie wraca do kraju kiedy kończą się im wizy.
Należą do nich osoby:

-nielegalnie przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z tyłu ciężarówek

– osoby, którym odmówiono azylu (około 26 000 w ubiegłym roku) oraz studenci i inni, którzy przedłużają wizy.

Dziesiątki migrantów gromadzą się w pobliżu ciężarówek we Francji, które kierują się w stronę terminalu promowego w Calais we Francji

Ale prawdziwe liczby nie są rejestrowane oficjalnie, ponieważ nowy system e-granic Rządu nie udostępnia danych Urzędowi Statystyki Krajowej i innym.
„Duża liczba nielegalnych imigrantów jest wyraźną oznaką, że polityka imigracyjna nie ma takiego efektu, jaki ma”, dodali, a nieskuteczne kontrole „mogą być gorsze niż brak kontroli imigracyjnych”, stwierdzili naukowcy.

Ostrzegali, że ponieważ polityka rządu nie uwzględnia setek tysięcy nielegalnych imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii: „Nie tylko nie zmniejsza liczby zagranicznych obywateli osiedlających się w Wielkiej Brytanii, ale zapewnia także bardzo wysoki odsetek ludzi którzy nie będą płacić podatków i będą uczestniczyć w nielegalnej działalności „.

Naukowcy wezwali także ministrów do użycia numerów ubezpieczenia społecznego, aby oszacować imigrację, co pokazuje, że w samym 2015 r. było 827 000 rejestracji obywateli zagranicznych. Natomiast w tym samym okresie oficjalny system szacowany na około 550 000 osób przybył do Wielkiej Brytanii.

Ministrowie muszą lepiej radzić sobie z deportacją osób, które nie powinny mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii – dodali.
„Spodziewamy się, że osoby, które nie mają podstaw pobytu, dobrowolnie wyjeżdżają, a jeśli tego nie zrobią, egzekwujemy ich usunięcie, w tym zagranicznych przestępców, których w ubiegłym roku zwróciliśmy ponad 6000. Oficjalni statystycy stwierdzili, że nie jest możliwe bezprawne dokładne określenie liczby osób w tym kraju.

Głównym wskaźnikiem wykorzystywanym do śledzenia trendów w regularnej imigracji jest migracja netto, która opiera się na badaniu pasażerów i mierzy różnicę między liczbą osób przyjeżdżających i wyjeżdżających z kraju przez co najmniej rok.

Długoterminowa międzynarodowa migracja netto wynosiła w zeszłym roku około 248 000.

Konrad W

12 marca 2018