Wielka Brytania zostaje w UE do 2021 roku

Wielka Brytania zostaje w UE do 2021 roku

 

Dzisiaj Pani Premier May dała nowy przekaz , wielka Brytania zostaje w Unii Europejskiej do roku 2021.

Premier May powiedziała że chce 2 letni okres przejściowy czyli od roku 2019 do 2021 roku.

Te dwa lata Wielka Brytania przyjmuje wszystkie dalsze zobowiązania do Unii Europejskiej. Czyli wolny handel, wolna emigracja do Wielkiej Brytanii , jedynie będzie rejestracja tych osób. Pani May podkreśliła również, że Wielka Brytania będzie „honorować zobowiązania podjęte w okresie członkostwa w UE.

Oczywiście ludzie, przedsiębiorstwa i służby publiczne powinny jedynie zaplanować jeden zestaw zmian w relacjach między Wielką Brytanią a UE. „W okresie wdrażania dostęp do rynków drugiej strony powinien być kontynuowany na bieżąco, a Wielka Brytania powinna nadal uczestniczyć w istniejących środkach bezpieczeństwa”.

Powiedziała, że ​​długość okresu realizacji będzie wynegocjowana, ale obecne rozważania sugerują, że to będzie przez dwa lata.

Owen Paterson, były minister finansowy, powiedziała BBC News: „To, co martwi mnie, jest etapem przejściowym. Dopóki ta faza przejdzie dalej, nadal jesteśmy związani europejskimi zasadami i nie możemy otworzyć rynków świata dla naszego kraju.

Boris Johnson powiedział po przemówieniu premiera: „Jak słusznie powiedział Premier, będziemy mieli okres przejściowy. „Po tym, oczywiście, przejmiemy kontrolę nad naszymi granicami, naszymi prawami, o naszym przeznaczeniu. Ponadto ten speed określa wizję silnej Europy, udokumentowanej przez silną Brytanię, która jasno stwierdza, że nie będziemy jak Norwegia, ale także pracujemy pozytywnie razem. To nie koniec związku, to początek fantastycznego nowego partnerstwa”.

Lider Partii Pracy powiedział: „Pięćdziesiąt miesięcy po referendum a Rząd nadal nie ma jasności co do tego, jak będą wyglądać nasze długoterminowe stosunki z UE. „Jedyny postęp jest taki, że Premier posłuchała Partii Pracy i sprostała rzeczywistości, że Wielka Brytania potrzebuje okresu przejściowego aby zapewnić stabilność przedsiębiorstwom i pracownikom.
„Theresa May i jej konserwatywni koledzy z gabinetu spędzają więcej czasu na negocjacjach ze sobą niż z UE.

Przyznaje, że „łączenie suwerenności” jest fundamentem unijnych korzyści, a następnie mówi, że Wielka Brytania nie może zaakceptować takiego „łączenia”, ale nadal chce, aby wiele starych relacji pozostało niezmienione. Pani May odrzuca „zdecydowane i niewyobrażalne” wybory oferowane przez Europę – opcję w Norwegii / EOG. Zamiast tego pani May wzywa specjalną ofertę dla Wielkiej Brytanii. Chce „nowe ramy, które pozwolą na ścisłe partnerstwo gospodarcze. Sama nie wie co chce.

Aby podsumować:

W roku 2021 będzie to okres przed wyborczy w UK znów wiec politycy będą się sprzeczać kto lepiej wyprowadzi UK z Unii. Wybory w roku 2022. Wygra już teraz Partia Pracy gdyż Konserwatyści nie mają szans wygrać ze względu na braku budowy Global Britain, dlatego też wyjście z tej UE może być dopiero około 2025 , przyjdzie nowy Rząd będą znów wprowadzać swoje przepisy. Jednym słowem co pół roku słyszymy inne wypowiedzi , chyba tak naprawdę z Polityków nikt nie wiec o robić po zagłosowaniu przez ludzi na Brexit.

W roku 2019 Wielka Brytania niby opuszcza Unię Europejską ale do 2021 roku podczas okresu przejściowego Wielka Brytania przyjmuje wszystkie zobowiązania i prawa działające w UE czyli zasiłki, praca, leczenie dla osób z Polski i UE.Więc co to za wyjście jeśli dalej zostaje wszystko jak było i każdy z Polaków i emigrantów może powoływać się na wyroki Sądu w Strasburgu które gwarantują dla nich swobodę życia na wyspach.

Do 2021 roku większość Polaków na wyspach będzie miała już stałe pobyty i Brytyjskie paszporty a starsi pracownicy przejdą na spokojną emeryturę.

Polecamy grupę Facebook  –  WE WANT A HARD BREXIT! – jak tam  Brytyjczycy rozjechali Premier Wielkiej Brytanii.


Oto przemówienie.

Konrad W

 

22 września 2017