Wielka Brytania zmaga się z epidemią udarów

Wielka Brytania zmaga się z epidemią udarów

 

 

Wielka Brytania zmaga się z epidemią udarów, ponieważ żyjemy dłużej: Liczba osób wzrośnie o prawie połowę w ciągu najbliższych dwóch dekad

Raport główny porównujący przebyty udar mózgu w 35 krajach europejskich przewiduje, że liczba pacjentów z udarem mózgu w Wielkiej Brytanii wzrośnie o 44 procent do roku 2035.

Ten wzrost, który zwiększyłby liczbę udarów w Wielkiej Brytanii z 100 000 rocznie do ponad 140 000, jest znacząco wyższy niż 34-procentowy wzrost średniej w całej Europie.

Autorzy raportu, King’s College London, stwierdzili, że wzrost ten jest spowodowany starzeniem się populacji w Wielkiej Brytanii.

Profesor Charles Wolfe powiedział: „Odsetek ludności powyżej 65 roku życia wzrasta.

„Zwiększenie liczby udarów, z którymi musimy sobie radzić, jest znaczne – musimy rozważyć, w jaki sposób zapewniamy długoterminową opiekę nad 44 procentami więcej osób rocznie”.

Raport, opracowany w imieniu związku fundacji Stroke Alliance for Europe, przewiduje również, że w 2035 r. W Wielkiej Brytanii będzie blisko 800 000 osób, które przeżyły udar mózgu, co stanowi 32 procent w stosunku do obecnej liczby 602 000 osób.

„Są to szokujące dane, a jeśli przewidywania się spełnią, służby zdrowia będą musiały stawić czoła potężnym wyzwaniom w walce z epidemią udaru.

„Mimo dobrej wiadomości, że wiele osób przeżywa udar mózgu, wiemy, że ich potrzeby nie są obecnie spełniane po otrzymaniu wstępnego leczenia ratującego życie”.

Profesor Wolfe powiedział, że główne przyczyny udarów w Wielkiej Brytanii mają wzrosnąć szybciej niż średnia europejska, ponieważ brytyjska długość życia wzrasta szybciej, co oznacza, że ​​w Wielkiej Brytanii będzie więcej osób w podeszłym wieku.

Współautor, profesor Christopher McKevitt, także z King’s College London, powiedział: „Wraz ze starzeniem się ludności, więcej osób będzie ofiarami udaru, a więcej osób przeżyje cierpiąc przez długotrwałą niepełnosprawność.

„Musimy zapewnić lepszy dostęp do najlepszej opieki po udarze dla wszystkich; I musimy skoncentrować wysiłki na poprawie wsparcia chorych na udar mózgu w ciągu miesięcy i lat po ich odesłaniu do domu ze szpitala „.

Katarzyna Cz.

11 maja 2017