Wielka Brytania „ponownie poprowadzi świat do przodu” po Brexicie, David Davis

Wielka Brytania „po raz kolejny poprowadzi świat do przodu” po Brexicie, mówi David Davis – odpowiedz na słowa Tuska i soli

 

Przemawiając w Waszyngtonie minister Theresy May ds. Brexitu uznał wyzwania stojące przed Brytyjczykami, ale stwierdził, że kraj jest bardziej niż zdolny do stawienia im czoła.

David Davis powiedział: „Moja wiadomość jest jasna: odpowiedź na te wyzwania nie polega na tym, aby się odwrócić i stać się izolacjonistą. „Odpowiedź na problemy gospodarcze Zachodu nie może być odwrotem od globalizacji i handlu – ma być poprowadzeniem świata naprzód.

„Aby to zrobić, musimy zająć się problemem nierównowagi pomiędzy handlem dobrami a handlem usługami”.

Powiedział, że zamiast przysparzać trudności, Brexit stworzył okazję dla Wielkiej Brytanii.

Pan Davis przyznał, że rozmowy Brexit to „prawdopodobnie najbardziej skomplikowane negocjacje w historii”, ale dodał: „Optymista widzi szansę w każdej trudności – jak zawsze jestem optymistą i na tym froncie.

Ale powiedział, że UE potrzebuje Wielkiej Brytanii, stwierdzając: „Jesteśmy największą potęgą militarną w Europie, największą pod względem wydatków. Jesteśmy największą siłą wywiadowczą w Europie, jesteśmy supermocarstwem nauki, takim jak wy”.

Pan Davis również bronił chaosu negocjacyjnego, po wczorajszej gorącej wspólnej konferencji prasowej z Michelem Barnier.

Wyraźnie nieszczęśliwy Davis również uderzył w UE, wyjaśniając, dlaczego Anglia nie może jeszcze rozpocząć negocjacji handlowych z USA. Skrytykował „Traktat Szczerej Współpracy”, który uniemożliwia Wielkiej Brytanii przeprowadzenie negocjacji handlowych z innymi państwami przed zakończeniem rozmów Brexit. Powiedział, że charakter okresu przejściowego „nie jest tak jasny, jak mówią ludzie” i stwierdził, że porozumienie w stylu norweskim lub szwajcarskim z UE „ma swoje własne obciążenia” i „niekoniecznie oszczędza czas”. Pan Davis zakończył przemówienie kokieterią dotyczącą „Specjalnego Związku” między USA a Wielką Brytanią. Powiedział: „Mamy fantastyczne rzeczy, które nas ze sobą łączą, które wciąż przyciągają nas do siebie.

„Jesteśmy sojusznikami, jesteśmy przyjaciółmi, mamy wspólne systemy wartości”.

 

Słowa Davidsa że Wielka Brytania kolejny raz poprowadzi świat do przodu to odpowiedz dla Tuska –  „komunisty z Brukseli ” niestety ale musimy go tak nazwać gdyż on straszył Wielka Brytanię że będzie miała sól a nie ciastko na stole. Co ciekawe lewactwo siedzące na krzesłach na sali wiwatowało mu. Niestety Donald Tusk nie zniszczy Wielkiej Brytanii ani z Merkel ani z Junkerem.

Tusk szef Unii powiedział: że mocarstwo będzie miało sól na talerzu – nigdy żaden szef UE nie powinien straszyć tak kraj, który chce budować swój rozwój, żaden szef UE nie powinien mówić słów, że ktoś będzie cierpiał bo na wyspach mieszka ponad 60 milionów ludzi oraz wielu emigrantów z biednych krajów UE, którym Wielka Brytania daje prace i zasiłki na rodziny. Tymi słowa Tusk pokazał jakim małym jest człowiekiem. Premier May mówiła że zależy jej aby Unia Europejska się rozwijała po Brexit wraz z Wielka Brytania, Tusk szef Unii straszył że będzie miała sól. To jest różnica między ludźmi a „komunistami”.

Czy Polska będzie umiała się ustawić w nowym podziale świata gdzie główne skrzypce będą grać Amerykanie i Brytyjczycy w handlu w finansach, czy dalej będą tkwić w biednej i zapyziałej zarządzanej przez „nieudaczników” Brukseli. Przecież oni robią tylko chaos i śmierć w całej tej Unii…Jedno jest pewne, jeśli Polska się do tego nie przyłączy , kiedyś jak Unia padnie wykorzystają to Francuzi i Niemcy jak zawsze . Obecnie Francja jak zawsze chce pokazać jaka jest silna  i chce z Niemcami grać pierwsze skrzypce w Brukseli ( kiedyś robili to za Napoleona i II wojny światowej )ale później i tak kończyło się to tak, że przychodzili na kolanach do Londynu aby im pomagał. Tak też i będzie w przyszłości. Widać wyraźnie że mamy nowy podział świata i środek zarządzający jest w Washingtonie i w Londynie.

Patrzcie w Polsce jak świat się zmienia a zmienia bardzo szybko całkowicie inaczej jak widzi to Duda który chce zniewolić znów Polaków aby pracowali dla Chińczyków i spłacali ich inwestycje w Polsce – dlatego ma współpracowników dalej od byłego Prezydenta Komorowskiego i nie opublikował raportu o WSI aby chronić stały układ władzy.

Zmiany na świecie niestety nie są dostępne dla Polaków bo media Michnika atakują PIS a media Sakiewicza atakują KOD , wszystko po to aby ludzi podburzać jeden na drugiego aby zdobywać głosy wyborców, niestety Polak dalej zarabia głodowe pensje. Świat jednak nie patrzy co dzieje się w Polsce i dzieli rynki zbytu, finansów i technologi…

Oto poniżej Tusk, który mówi ze Sól na talerzu na wyspach , zamiast poddać się do dymisji, że za jego kadencji jeden z najbogatszych krajów Europy i świata czyli UK opuszcza UE przez co kraje stracą dobrego płatnika na granty a sala cała się śmieje. To pokazuje jacy ludzie pracują w Brukseli. Po prostu dno. Tusk przyniósł wstyd wszystkim Polakom w Europie i na świecie.

 

 

Całość przemówienia ministra ds Brexitu w USA poniżej

 

 

Konrad W

 

1 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka