Wielka Brytania po Brexit zarobi 65 miliardów funtów.

Wielka Brytania po Brexit zarobi 65 miliardów funtów.

 

Ekonomiści krytykują negatywne prognozy Brexitu i ogłaszają, że Wielka Brytania może zarobić na nim 65 miliardów funtów.

Dokument, wydany przez grupę eurosceptyków Ekonomiści Wolnego Handlu, zarzuca oficjalnym prognozom, że nie kwestionują „negatywnej” analizy wpływu opuszczenia UE przed ubiegłorocznym referendum.Ekonomiści twierdzą, że ich własne modele pokazują, że w związku z opuszczeniem przez Wielką Brytanię UE w 2020 roku, kraj odczuje spadek bezrobocia, wzrost płac i poprawę rozwoju.

Dokument dodaje, że wynikająca z tego „dywidenda Brexitu” mogłaby zostać wykorzystana do wzmocnienia usług publicznych i wprowadzenia obniżek podatków.

Grupa Ekonomistów Wolnego Handlu stwierdziła, że ​analiza ich raportu „Budżet dla Brexitu” uwzględnia „długoterminowe zyski”, w tym spadek cen po odejściu od taryf celnych UE na towary spoza Europy, „lepszą wydajność eksportu” i „koniec rocznej składki członkowskiej w wysokości 10 miliardów funtów „.

Mówi także, że koniec zbyt rozbudowanej biurokracji UE, która kosztuje UK 120 miliardów funtów rocznie, pomoże ożywić brytyjską gospodarkę.Raport, który ma zostać wprowadzony w Westminsterze we wtorek, mówi, że boom eksportowy spowodowany utratą taryf celnych UE spowoduje wzrost gospodarczy i pozostawi nadwyżkę w wysokości 40 miliardów funtów do roku 2025, a pięć lat później – 65 miliardach funtów.

Pozwoliłoby to ministrowi finansów spłacić dług narodowy i zainwestować pieniądze w NHS.

Wiadomość ta zostanie prawdopodobnie dobrze przyjęta przez szefów NHS po tym, jak Simon Stevens, szef NHS England, w ubiegłym tygodniu wezwał do zwiększenia środków finansowych, w ważnym przemówieniu.Powiedział, że z wydłużonym czasem oczekiwania, zaufanie do polityki zostanie nadszarpnięte, jeśli NHS nie dostanie więcej pieniędzy.

Szef służby zdrowia powiedział, że budżet wzrósł skromnie w ostatnich latach, ale te wzrosty będą „gwałtownie spadać w dół” w ciągu najbliższych kilku lat. „Zamiast naszej krytyki zobowiązań danych przez ministrów i posłów, społeczeństwo chce widzieć je wypełniane.

13 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka