Wielka Brytania musi wyjść z Unii albo upadnie.

Wielka Brytania musi wyjść z Unii albo upadnie.

 

Idzie Brexit ale jaki !!!

Jedni mówi i piszą ze nie bezie Brexitu, inni że będzie słaby a inni że może drugie referendum.

Niestety system ekonomiczny Wielkiej Brytanii jest taki że albo wyjdzie z UE jako Hard Brexit albo upadnie.

Zastanówmy się dlaczego.

Obecnie sprzedaż pomiędzy Wielką Brytanią a UE jest na korzyść UE czyli 27 krajów sprzedaje więcej do jednego niż Wielka Brytania do krajów w Unii Europejskiej jest to kwota około 60 miliardów funtów na korzyść Unii. Kraje w Unii Europejskiej produkują taniej gdyż płacą ludziom mniej, a że zaczęło brakować ludzi do pracy nie podnieśli zarobków ale szybko Bruksela zniosła wizy dla Ukraińców choć Holandia głosowała w referendum że nie chce aby przyjmować Ukrainę do Unii Europejskiej.

Jednak najgorsze dla ekonomi wysp jest zwiększanie się zarobków.

W roku 2019 najniższa stawka na godzinę będzie 9 funtów a to oznacza że wzrastają koszty produkcji w rolnictwie w przemyśle i w transporcie.Oznacza to że produkcja będzie jeszcze droższa w stosunku do tanich produkcji z Europy Wschodniej wiec produkty z UE będą zabijać jeszcze bardziej produkcję w Wielkiej Brytanii.

Jest to zabójcze dla firm i wpływów z tych firm dla budżetu ale przede wszystkich dla budżetu jest cały czas rosnąca emigracja z Unii Europejskiej.

Niestety ale nadmiar emigracji mówiła o tym pani Premier niszczy budżet, szkolnictwo oraz NHS.

Jest to spowodowane tym ze Wielka Brytania ma wysoką kwotę wolną od podatku czyli prawie 11 000 funtów na rok i wysokie zasiłki. Rodzina gdzie tylko jeden rodzić pracuje i zarabia 12 000 na rok płaci bardzo mały podatek a rodzina dostaje około 500 funtów benefitu plus darmową szkołe i służbę zdrowia generuję jednak stratę dla budżetu. Kolejne to firmy self employed dla benefitów oraz niestety rodzice samotnie wychowujące dzieci którzy pracują po 24 godzin na tydzień pobierając wysokie zasiłki. Nie wspomnę już o osobach na bezrobociu mające dzieci.

Obecnie przyjechało ponad 3 miliony emigrantów a już Rząd musi ciąć wydatki. I tak Cameron pozamykał wszystkie biura DVLA, zmniejszono wydatki na policję, nie ma podwyżek w szkołach oraz co najważniejsze usunięto zasiłek na trzecie dziecko..

Kolejnym problemem są pieniądze wysyłane przez NHS za granicę.

Niestety wielu emigrantów wylatuje do swoich krajów się leczyć i NHS musi płacić więc wysyła pieniądze za granicę często emigrant nie wpłacił takich podatków będą z w UK aby opłacić to leczenie.

Co się wiece stanie jak przyjedzie kolejne 3 miliony emigrantów , będą ciecie benefitów na 2 dziecko i nawet pierwsze, nie wspominając jakie problemy będą mieć na wyspach kiedy emigracji zaczną przechodzić na emerytury, wracać do swoich krajów i NHS zacznie wysyłać pieniądze za granice aby ich leczyć.

Jednym słowem Wielka Brytania musi wyjść z UE bez umowy czyli tzn Hard Brexit z cłami aby ograniczyć zasyp tanich towarów z UE , cła spowodują że firmy będą otwierać zakłady tutaj na wyspach ( robi to właśnie TRUMP gdyż firmy Amerykańskie uciekły do meksyku i chin ) . Pieniądze z ceł Rzad z Londynu będzie mógł przeznaczyć na pomoc brytyjskim firmom oraz musi hard brexitem zatrzymać emigracje z UE. Jedynie roczne wizy ludzi do pracy bez zasiłków z Unii lub z Ameryki łacińskiej np. Brazylia, Argentyna spowodują że będą mieć pracowników bez płacenia zasiłków i NHS za granicą.

Wszystko to powodują nie Polacy czy inne narodowości, po prostu wysoka kwota wolna od podatków i wysokie zasiłki. Jeśli nawet do Polski przyleciało by dużo emigracji np. 3 miliony jak do UK po 500+ to i tak są wstanie zarobić na to gdyż ZUS za pracownika wynosi 1000 złotych. Natomiast w UK rodzic samotnie pracujący 24 godzin nie płaci ani grosza a pobiera ponad 500 funtów na miesiąc, lub rodzina gdzie jedna osoba pracuje płaci malutki podatek a pobiera wysokie zasiłki większe wielokrotnie niż ten zapłacony podatek.

Podsumowanie:

Niestety choć rożne brytyjskie media karmią ludzi że nie będzie Hard Brexitu , kiedyś i tak będzie albo Rząd z Londynu będzie ciął dalsze zasiłki na dzieci i kwotę wolną od podatku ale wtedy to koniec Wielkiej Brytanii. Po prostu Unia Europejska jest  zła dla kraju opartego na zasadzie : wysokiej kwocie od podatku i wysokich zasiłkach na dzieci. Tania produkcja z UE, plus nielimitowana emigracja zniszczy po prostu ich system socjalny a Wielka Brytania ma inne poważne wydatki jak na przykład budowanie coraz to nowszej marynarki wojennej co kosztuje miliardy ale daje gwarancje bezpieczeństwa sobie i całej Europy.

Czy będzie Partia Pracy czy będą Konserwatyści dalsze zostanie w UE to strata kasy dla budżetu i cięcia wydatków dla swoich wyborców co nikt nie będzie chciał zrobić. Prędzej czy później będzie Hard Brexit czyli UK będzie Singapurem Europy z cłami i kontrolą emigracji czy to się komuś podoba czy też nie.

Konrad W

 

17 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit