Większe kary za spóznienie rozliczenia zwrotu podatku w UK

Większe kary za spóznienie rozliczenia zwrotu podatku w UK

 

Podatnicy, którzy spóźnili się na styczniowy termin z rozliczenie firm self employed, mogą spodziewać się podwyższenia grzywny z powodu opóźnienia w wysyłaniu zawiadomień o karach, ostrzegają eksperci.

HM Revenue and Customs (HMRC) zwykle wysyła ostrzeżenia w lutym, ale w tym roku niektóre mogą wyjść z końca kwietnia.

Od 1 maja standardowa grzywna w wysokości 100 funtów wzrasta o 10 funtów dziennie – więc kiedy przychodzą listy, kary mogą już rosnąć dla ludzi..

HMRC zarzucał zwiększone obciążenie Brexit za opóźnienie, ale powiedział, że nikt nie zostanie „niesprawiedliwie ukarany”.

Uważa się, że 746,000 podatników spóźniło się z terminem składania deklaracji podatkowych online 31 stycznia.

W komunikacie opublikowanym w piątek HMRC powiedział:

„Spodziewamy się wzrostu popytu w naszych centrach obsługi telefonicznej, gdy Wielka Brytania opuszcza UE, dlatego zamierzamy opóźnić wydanie tych powiadomień, aby zapewnić najlepszą obsługę naszych klientów.

„Uwolni to personel do prac związanych z wyjściem z UE.

„Będziemy wydawać codzienne kary osobom, które jeszcze nie złożyły rozliczenia po terminie, w odpowiednich przypadkach, w normalnym czasie.”Ale Stowarzyszenie Techników Podatkowych ostrzegło, że grzywny mogą zacząć rosnąć, zanim niektórzy ludzie otrzymają nawet list z informacją.

Jon Stride, ze Stowarzyszenia Techników Podatkowych, powiedział: „Jeśli HMRC z ostrzeżeniem o koszcie 100 funtów zostanie wydane pod koniec kwietnia, podatnik może do czasu, gdy zawiadomienie dotrze do jego domu, już poniesie dodatkowe kary.”

Pan Stride wzywa HMRC, aby wyjaśnił, czy weźmie pod uwagę późne wydanie ogłoszeń przy rozpatrywaniu wyższej grzywny.

Rzecznik HMRC powiedział: „Nikt nie zostanie niesprawiedliwie ukarany w wyniku tej zmiany, a ogromna większość będzie świadoma, że ​​spóźnili się na datę 31 stycznia zgłoszenia, ponieważ regularnie przypominamy o wiadomościach przed terminem.

„Najnowsze listy z datą zostaną opublikowane w kwietniu, a pozostanie nam kilka tygodni na skontaktowanie się z nami.” Rozsądnie planujemy upewnić się, że skupimy nasze zasoby na dostarczaniu ważnych funkcji w przypadku braku porozumienia . „

Konrad W

 

 

24 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *