Większa inwigilacja Polaków, PIS z Duda przykręcaja śrube w Polsce

Większa inwigilacja Polaków, PIS z Duda przykręcaja śrube w Polsce

 

Rozszerzenie uprawnień funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, którzy m.in. będą mogli na większą skalę po cichu prowadzić inwigilację podatników, wprowadza podpisana w czwartek przez prezydenta nowelizacja ustawy o KAS.

Jak wskazuje w komunikacie Kancelaria Prezydenta, głównym celem ustawy jest usprawnienie działania Krajowej Administracji Skarbowej. Prowadzenie spraw z pominięciem policji, dostęp do informacji o rachunkach bankowych osób fizycznych oraz do danych o osobach podróżujących pociągami, samolotami i statkami.

W skrócie będą mogli na większą skalę po cichu prowadzić inwigilację podatników.

Katalog instytucji zobowiązanych do udostępniania KAS dokumentów i informacji zostanie poszerzony m.in. o Urząd Lotnictwa Cywilnego, Polską Grupę Lotniczą, Polskie Linie Kolejowe i Żeglugę Śródlądową. Funkcjonariusze KAS dostaną w ten sposób dostęp do danych o osobach podróżujących po Polsce pociągami, samolotami i statkami.

Większe uprawnienia KAS dotyczą także wglądu do rachunków bankowych. Teraz funkcjonariusze mają mieć dostęp do wszelkich informacji o operacjach bankowych także osób fizycznych, a nie tylko firm. Bank będzie musiał udzielić takich informacji na żądanie np. naczelnika urzędu skarbowego w związku z wszczętym postępowaniem przygotowawczym w sprawie o przestępstwa lub wykroczenia skarbowe.

 

Inną istotną zmianą jest ograniczenie możliwości skutecznego składania przez podatnika korekt deklaracji także do okresu,który nie jest objęty kontrolą!!!!!!!!.

Kontrole celno-skarbowe będą mogły być teraz wszczynane nawet wobec tych grup kapitałowych, które zakończyły działalność.

Szczegoły podaje money

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kas-z-uprawnieniami-sluzb-specjalnych

WNIOSEK

Bieda w Polsce, Morawiecki podniósł ZUS do ponad 1300 złotych, ceny szaleją bo PIS podniósł VAT, emeryci biedni bez kasy , nikt tez nie podniósł minimum do 6 euro w złotówkach na godzine  bo chronią zysk wielkich firm.  To dobra zmiana dla posłów PIS ale nie Polaków niestety dla Sakiwicza bo dostał 7 milonów na portal o Puszczy.

Polacy sa w dziurze albo uderza w nich PO albo PIS, POLACY muszą mieć inna partię aby wyżucić biede i przesladowanie jaki daje im albo PO albo PIS. W Hiszpanii Rzad ustanowil minimum z 750 na 900 euro w Polsce PiS na 2200 zlotych…

Od nowego roku PIS podnosi skladke ZUS na ponad 1300 złotych , Polskie firmy będą mieć problemy

Znalezione obrazy dla zapytania wiekszy zus 1300

OTO co wymyslił PIS i ich Premier – ceny w Polsce szaleją . Rząd Socjalistów podnosi VAt aby jak najwięcej zabrać kasy z porfelach a Wielkiej Brytanii usunieto VAT na spozywke.

Konrad W

 

19 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *