Węgier skazany,płacił ludziom 35 pensów na godzinę w UK

Węgier skazany,płacił ludziom 35 pensów na godzinę w UK

 

Węgierski szef grupy nielegalnych pracowników, który zmusił ludzi do niewolniczej pracy za jedyne 35 pensów za godzinę, został skazany na prawie 4 lata więzienia.

Miroslav Bily, lat 51, pojechał do Czech, by odebrać swoje ofiary i zaoferował im „dobry dom”, po czym zmusił ich do pracy 12 godzin dziennie.

Sąd usłyszał, że „pasożyt” nakazywał swoim niewolnikom wykonywanie zadań, w tym malowanie, dekorowanie i ogrodnictwo, ale zabierał ich zarobki, aby spłacić własne długi.

Wstrząsające zdjęcia pokazują niehigieniczne warunki, w jakich musieli mieszkać, a niektórzy przebywali w Derby, w domu wypełnionym pleśnią, z niebezpieczną elektryką i brakiem ogrzewania czy ciepłej wody. Inni zostali zmuszeni do mieszkania w małej ciasnej przyczepie kempingowej w Chellaston, Derbyshire.

Bily został w końcu złapany, gdy jedna z jego ofiar próbowała uciec i została znaleziona bez jedzenia i pieniędzy przez zaniepokojonego członka społeczeństwa.

Oskarżony przyznał się do pięciu zarzutów handlu ludźmi i został skazany na trzy lata i dziewięć miesięcy w Derby Crown Court w poniedziałek.

Warunki ludzi gdzie żyli.

The other slaves Bily kept were made to live in cramped and dirty conditions in this caravan

Here is the filthy kitchen the victims used, which was found to have unsafe electronic wiring

 

Katarzyna Cz

12 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime