Ważne, zmiany dla Polaków od 23.06.16 jeśli UK zostanie w UE

Polska

Warszawa

Szanowni Państwo – w załączeniu przesyłam Państwu odpowiedź Konrada Szymańskiego, Sekretarza Stanu, Sekretarza do Spraw Europejskich Ministerstwa Spraw Zagranicznych na pytanie Bogdana Borusewicza, Wicemarszałka Senatu RP, zadane w dniu 7 kwietnia br. podczas rozpatrywania na 14. posiedzeniu Senatu Informacji Ministra Spraw Zagranicznych na temat nowego porozumienia dla Zjednoczonego Królestwa w ramach Unii Europejskiej, przyjętego na posiedzeniu Rady Europejskiej w dniach 18–19 .02.16 r., ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji dla obywateli polskich w Wielkiej Brytanii czyli postanowień dotyczących świadczeń socjalnych i swobodnego przepływu.

Zespół programowo-analityczny

Biuro Polonijne – Kancelaria Senatu

ul. Wiejska 6 – 00-902 Warszawa

tel (22) 694 90 38

WYJAŚNIENIE:

Chodzi o zmiany jakie wynegocjował David Cameron i jakie mają wejść w życie od 23 czerwca 2016 dla Polaków jeśli oczywiście Brytania zostanie w Unii.

Z tego wynika, że zostaną wstrzymane dla Polaków TYLKO 3 benefity, reszta zostaje bez zmian, czyli darmowa służba zdrowia i szkolnictwo, tanie mieszkania z urzędów miast i podjęcie pracy !!!

Cóż nasuwa się taka refleksja, zarzucono D. Cameronowi że tak na prawdę nic nie wynegocjował w Brukseli aby wstrzymać przyjazd nowych imigrantów z Unii Europejskiej za pracą i osiedleniem się do Wielkiej Brytanii.

Zadać więc należy pytanie – czy tymi zmianami Premier UK zmniejszy przyjazd Polaków , Słowaków , Łotyszy , Bułgarów, Hiszpanów, Włochów na wyspy ?

Raczej jednak nie , zarobek minimum 1200 funtów na miesiąc to prawie 6000 złotych w Polsce dla normalnej osoby nie osiągalny dlatego tym sposobem Rząd z Londynu nie zatrzyma emigracji z krajów Wschodniej UE. Tak więc dalej będzie kontynuowany wyjazd Polaków z Polski ( dzieci nie będą pobierać benefitów z Anglii ale z Polski  500+ ) a zwiększająca się ilość Polaków w Anglii zwiększy jeszcze bardziej niechęć do emigrantów z krajów Unii Europejskiej. Ponadto  będzie rosła w siłę partia UKIP,  która najlepiej pozbyłaby się obcych w jeden dzień ( w ostatnich wyborach zdobyła 4 miliony głosów ).

Obecne dane podają że od początku tego roku przyjechało na wyspy 800 000 ludzi w tym najwięcej Polaków i Słowaków.

 

 PDF do ściągnięcia tutaj kliknij na link Odpowiedź Borusewicz_MSZ_Polacy w UK

Chcesz czytać dokładnie klinik na zdjęcie – oto oryginalna informacja

wazne

wazne2

13 maja 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka