Ważne-Koniec kar za nieobecność dziecka w szkole w UK

Wielka Brytania Będzie zmiana prawa.

Będzie nowe prawo.

Już można powoływać się na tą sprawę.

Rząd może zmienić przepisy o uczęszczaniu do szkoły po tym, jak ojciec wygrał sprawę sądową

Sędzia Sądu Najwyższego orzekł, iż Jon Platt nie złamał prawa, zabierając córkę ze szkoły na7-dniowe wakacje.

Platt podkreślił, iż frekwencja jego dzieci w roku szkolnym nigdy nie była niższa niż 93% i odmówił zapłacenia kary grzywny, która oznaczała popełnienie przestępstwa.

Rząd rozważa zmianę przepisów zabraniających zabierania dzieci na wakacje podczas okresu szkolnego, po tym jak ojciec wygrał sprawę w Sądzie Najwyższym.

Departament Edukacji stwierdził, iż jest „rozczarowany” tą decyzją na rzecz Jona Platt’a, który odmówił zapłacenia grzywny w wysokości £60 za zabranie na siedem dni ze szkoły swojej 6-letniej córki z powodu wyjazdu na rodzinne wakacje na Florydę w zeszłym roku.

Rzecznik podkreślił, iż są oczywiste dowody na to, iż każdy dodatkowy dzień poza szkołą może wpływać na zmniejszenie szansy ucznia odnośnie uzyskania dobrych GCSE, co ma trwały wpływ na ich szansę życiowe.

Dodał on także: „Jesteśmy przekonani, iż nasza polityka, aby zmniejszyć nieobecność dzieci w szkole jest jasna i poprawna”.

Mężczyzna był ścigany na podstawie przepisów sekcji 444 Ustawy o Edukacji, która stanowi, iż rodzice popełniają przestępstwo, jeśli nie zapewnią dzieciom „regularnego uczęszczania” do szkoły.

Ustawa nie określa długości czasu, pomimo, iż Departament Edukacji ustawił poprzeczkę dla uporczywego wagarowania na 90%.

 

kary

 

 

Na podstawie nowych przepisów wprowadzonych w 2013 r., nieobecności w szkole powinny być dopuszczone przez szkoły tylko w „wyjątkowych okolicznościach”.

Poprzednie przepisy pozwalały dyrektorom szkół przyznawać uczniom z wyjątkowymi rekordami frekwencji, maksymalnie dwa tygodnie dodatkowych wakacji w czasie trwania semestru w każdym roku szkolnym.

Jednym słowem jeśli przekroczysz długość wakacji, świąt w Polsce a ktoś wymierzy ci kare za nieobecność krótką twojego dziecka w szkole jest już precedens dzięki któremu już nie możesz dostać kary.

Aby dokładnie wyjaśnić państwu całą sprawę dzwonimy do pana sędziego który orzeka w sądzie . Odpowiedz jest następująca, jeśli dziecko ma wysoką frekwencje około 93% prawo nie powinno karać takiego rodzica.

Barbara Klaudia Sitko

Na podstawie The Guardian.

The Government is considering changing laws banning term-time holidays for school children after father won his case in the High Court. The Department for Education said it was “disappointed” with the ruling in favour of Jon Platt, who refused to pay a fine for taking his six-year-old daughter out of lessons for seven days for a family holiday to Florida last year.

photo/heraldsun

 

15 maja 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka