Watykan kupił budynki w Londynie za 200 milionów Euro.

Watykan kupił budynki w Londynie za 200 milionów Euro.

 

Wysoki rangą urzędnik watykański, kardynał Giovanni Angelo Becciu, niespodziewanie złożył rezygnację, ale ujawnił, że nakazał mu to papież Franciszek.
Powiedział, że był podejrzany o dawanie pieniędzy kościelnych swoim braciom i zaprzeczył wszelkim wykroczeniom.Kardynał Becciu był bliskim współpracownikiem Papieża, a wcześniej zajmował kluczowe stanowisko w Sekretariacie Stanu Watykanu.

Zaangażował się w kontrowersyjną umowę na inwestycję w luksusowy londyński budynek z funduszami kościelnymi.
Od tego czasu inwestycja ta była przedmiotem dochodzenia finansowego.

 Stolica Apostolska niewiele powiedziała w komunikacie opublikowanym późnym czwartkiem.
„Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu Prefekta Kongregacji ds. Kanonizacyjnych i praw związanych z Kardynałem, przedstawioną przez Jego Eminencję kard. Giovanniego Angelo Becciu” – czytamy w oświadczeniu.
Jednak 72-letni kardynał powiedział włoskiej stronie internetowej Domani, że został zmuszony do wyrzucenia go, ponieważ był podejrzany o dawanie pieniędzy kościelnych swoim braciom. „Nie ukradłem ani jednego euro. Nie jestem objęty dochodzeniem, ale jeśli wyślą mnie na proces, będę się bronił” – powiedział.

Giovanni Angelo Becciu służył jako zastępca sekretarza stanu – rola z nieograniczonym dostępem do papieża Franciszka – a ostatnio był szefem departamentu, który wybiera przyszłych świętych. Kardynał Becciu zarządzał kontrowersyjnym zakupem nieruchomości w Londynie za 200 mln euro za fundusze kościelne, w tym pieniądze na jałmużnę.

W zeszłym roku włoski tygodnik L’Espresso opublikował raport watykańskiego organu antykorupcyjnego, w którym stwierdzono, że są to bardziej rozpowszechnione inwestycje spekulacyjne o wartości 725 milionów dolarów.

Kardynał Becciu zachowa swój tytuł pomimo rezygnacji ze zgromadzenia. Nie będzie jednak mógł głosować na kolejnego Papieża.

Jezus mówił kto uwierzy i ochrzczony zostanie ten bedzie zbawiony czyli przejdzie do życia po śmierci. Jest to za darmo, niestety ludzie płacą Watykanowi na inwestycje nie wiadomo czemu. System Kościoła Rzymskokatolickiego wychował ludzi że mają płacić za sakramenty a ci robią biznes po całym świecie !!!!

Szczegóły podaje BBC.

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-54289839

Konrad W

 

26 września 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Świat