Warto przeczytać .Dożywotnie pieniądze dla wszystkich w Szkocji

Warto przeczytać .Dożywotnie pieniądze dla wszystkich w Szkocji

 

W Szkocji może zostać przyjęty uniwersalny dochód podstawowy, który zapewnia co tygodniową wypłatę przez całe życie

Szkocja może przyjąć uniwersalny system dochodów podstawowych, który zagwarantuje swoim obywatelom dożywotnią płatność w gotówce w wysokości do 150 funtów tygodniowo, do końca życia, powiedziała Nicola Sturgeon.

Wypłata ta byłaby sumą świadczeń, takich jak zasiłki i opłaty mieszkaniowe. Byłaby wypłacana niezależnie od tego czy osoba otrzymująca miałaby pracę czy też nie.

Zwolennicy twierdzą, że uwolni pracowników państwowych od oceny poszczególnych przypadków świadczeń – takich jak płatności mieszkaniowe i zasiłki – a także wyeliminuje ubóstwo. Krytycy narzekają, że popycha politykę społeczną „w złym kierunku”, a dodatki zniechęcą ludzi do pracy, a tym samym przyczynią się do mniejszych podatków, z których finansowany będzie ten program.

 

 

Pani Sturgeon poinformowała posłów w Holyrood, że propozycja wprowadzenia powszechnej płatności podstawowej w Szkocji jest rozważana „.

Zieloni szkoccy są zwolennikami wprowadzenia uniwersalnego systemu dochodów podstawowych na północ od granicy i od kilku lat nakłaniają do jego wprowadzenia.

Emeryci dostawaliby 150 funtów tygodniowo w ramach planu, a pracujący dorośli otrzymaliby 100 funtów tygodniowo. Wszyscy poniżej 16 roku życia otrzymaliby 50 funtów. Jednak ministrowie Szkocji nie mają prawnych kompetencji, aby wprowadzić uniwersalny system podstawowych dochodów, ponieważ Holyrood nie ma pełnych uprawnień w zakresie ubezpieczenia społecznego, świadczeń i podatków.

Polityka zasiłku socjalnego już została podjęta w niektórych krajach, w tym w Finlandii. Ministrowie stwierdzili, że spowodowało to spadek poziomu stresu wśród tych, którzy otrzymali zapłatę.

Dwa tysiące osób w wieku od 25 do 58 lat otrzymują 560 € (£ 473) miesięcznie w ramach projektu pilotażowego w kraju, niezależnie od tego, czy mają pracę, czy nie.

Marjukka Turunen, szefowa KELA, jednostki prawnej w fińskiej agencji ubezpieczeń społecznych, powiedziała, że ​​ta wypłata przyczynia się do zmniejszenia biurokracji w urzędach rządowych i przeciwdziała ubóstwu.

Ten program pilotażowy prowadzi politykę społeczną Finlandii. Wynika z tego że emigracja może być najlepsza właśnie do Szkocji.

Pensioners would get £150 a week under their plan for the scheme, while working adults would get £100. Everyone under 16 would get £50.

Platforma Obywatelska płaczę w Polsce że Rząd PIS daje tylko 500 złotych gdy masz dwoje dzieci i więcej a Europa idzie w dalszym kierunku takim że ludzie muszą żyć godnie mając do życia pieniądze, to odróżnia Rządy krajów Europy od Polskich lewackich politykierów.

Katarzyna Cz

KOPACZ nawet jest przeciwko 500+ i mówi że to pułapka 500+. Platforma Obywatelska doiła Polaków przez 8 lat nie dając Polskim rodzinom ani grosza , gdy Polacy dostają 500 złotych też źle. Durni politycy nie rozumieją ze jak ludzie mają pieniądze cała gospodarka się kręci o czym wiedzą dobrze politycy w krajach zachodnich i od 20 lat dają rodzinom dotacje.

8 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja