Warto opuścić UE. Wyliczono zyski UK poza Unią Europejską

Warto opuścić UE. Wyliczono zyski UK poza Unią

 

Warto opuścić Unię Europejską same dobre rzeczy czekają po za nią. Widać wyraźnie jak kraj Wielka Brytania zarobi gdy opuści Raj Unijny.

Wyliczono że w ubiegłym roku Wielka Brytania dała do UE aż 13.9 miliarda euro
Dane z Urzędu Statystycznego pokazały iż brytyjscy podatnicy wpłacili do Brukseli kwotę w wysokości 267 milionów funtów tygodniowo jako członkostwo kraju w bloku. Szczegółowe informacje na temat tego wkładu zostały określone w rocznej „Różowej księdze”, która dokumentuje przepływ netto transakcji finansowych między Wielką Brytanią a resztą świata.

Dane te pokazuje dlaczego wyborcy poparli wyjście z Unii Europejskiej i potwierdzają pilną potrzebę jak najszybszej redukcji więzi z Brukselą.

Dane wskazują że brytyjski podatnik przekaże ponad 22 miliardy funtów do Brukseli w okresie od ubiegłorocznego głosowania, dotyczącego opuszczenie UE i planowane wycofanie się kraju z bloku w marcu 2019 r.

Dane z „Pink Book 2016” pokazały, że wkład brytyjski w Brukseli w zeszłym roku był w sumie 18,9 miliardów funtów, co odpowiada kwocie 363 milionów funtów tygodniowo. Ponadto, obliczono, że kolejne 4,4 funta miliard z wkładu brutto przeznaczono na subsydia rolnicze i dotacje dla organów sektora publicznego w Wielkiej Brytanii.

W sumie wydano 2,4 miliardów euro z Europejskiego Funduszu Gwarancji Rolnej, a kolejne 359 milionów euro pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wkład netto Zjednoczonego Królestwa do UE w 2016 r. Wyniósł 9,4 mld euro. Niemniej jednak euro-sceptycy twierdzą, że wydatki UE powinny być liczone jako część wkładu ogólnego, ponieważ Bruksela, a nie rząd decyduje, gdzie wydawane są środki pieniężne

Dane liczbowe uwzględniają całkowity wkład Wielkiej Brytanii do budżetu w Brukseli ponieważ kraj przyłączył się do EWG (Europejska Wspólnota Gospodarcza) w 1973 r. Dane wykazały również, że brytyjski wywóz towarów i usług do reszty świata był wyższy niż eksport brytyjski do UE przez osiem lat z rzędu.

Eksport do krajów nienależących do UE w 2016 roku wynosił około 312 mld funtów, co oznacza wzrost o 8 procent w stosunku do ubiegłego roku, a także silny dowód na światowy popyt na brytyjskie towary i usługi.Eksport do krajów UE wynosił w 2016 roku około 236 mld funtów, co oznacza wzrost o 3 procent od 2015 roku.

Najszybciej rozwijającym się rynkiem eksportowym w Wielkiej Brytanii od 2010 r. była Korea Południowa, a eksport wzrósł o 97 procent do poziomu 6,1 mld funtów. Japonia to kolejny kraj który kupuje brytyjskie towary i usługi na kwotę 12,5 mld funtów, co oznacza wzrost o 61 procent od 2010 roku.

Międzynarodowy Sekretarz Handlu Liam Fox powiedział:„Dzisiejsze dane potwierdzają, że brytyjskie towary i usługi mają popyt na całym świecie, a rynki poza UE, takie jak Korea Południowa i Japonia, stają się ważniejsze dla brytyjskiego eksportu. Jest to tendencja przewidywalna nawet przez samą Komisję Europejską, która twierdzi, że 90% globalnego wzrostu w ciągu najbliższych 20 lat będzie pochodzić spoza UE.Jako międzynarodowy dział gospodarki upewnimy się, że Wielka Brytania jest w stanie skorzystać z dynamicznego i doświadczonego zespołu negocjującego umowy o wolnym handlu i wsparcia dla brytyjskich firm, które chcą eksportować i międzynarodowych firm, które chcą zainwestować w Wielkiej Brytanii.

Polityk Partii Konserwatywnej Peter Bone, poseł MP z Wellingborough powiedział:„Jeśli przestaniemy płacić takie olbrzymie pieniądze do UE, możemy zaoszczędzić prawie 14 mld funtów. Te pieniądze, moglibyśmy wykorzystać w opiece socjalnej, NHS, zmniejszając deficyt i moglibyśmy jeszcze trochę zostawić do zmniejszenia podatków. Pieniądze te należy wydać tam, gdzie jest to potrzebne w naszym kraju, a nie w Bułgarii, Rumunii czy innych częściach UE „ Craig Mackinlay, posłanka do South Thanet, powiedziała:

„Dzisiejsze odkrycie w postaci wkładu netto w wysokości 13,9 mld funtów to wystarczający powód, aby wyjść z UE. Nic dziwnego, że rozmowy stały się nieaktualne; Unia Europejska jest skrępowana, aby zmniejszyć ambicje budowania imperium, a niemiecki podatnik nie będzie chciał tego finansować”.

Posłanka Jonathan Arnott powiedziała:” Nawet te dane pokazujące wielkie pieniądze nie przekonują Theresa May i nadal chce przekazywać wiele miliardów do UE w tak zwanej” ustawie o rozwodzie „, która nie ma najmniejszej podstawy prawnej. Brytyjscy politycy często udają, że mają magiczne drzewo pieniędzy, ale Unia Europejska faktycznie ma jeden – nazywa się brytyjskim podatnikiem”.

John O’Connell, szef działu sojuszu TaxPayers:
„Brytyjczycy podatnicy będą rozczarowani faktem, że my nadal wysyłamy rocznie tyle pieniędzy do UE.Nadchodzi czas, kiedy wielu Brytyjczyków walczy z wysokim kosztem życia, a UE próbuje wymusić jeszcze więcej pieniędzy z Wielkiej Brytanii w formie” rachunku rozwodowego „.To pieniądze, które należy wydać na podstawowe usługi, takie jak NHS, edukacja czy wojsko.

Lepiej wiec być poza Unią Europejską, po co płacić duże pieniądze na utrzymanie Europejskich Eurokratów, ich pensje i emerytury i ich bez sensu pomysły. Rynkami wschodzącymi do handlu nie jest już blok Brukselski w którym cztery kraje założycielskie robią co chcą.

Inne kraje w Europie mogą już za Wielką Brytanię opuszczać Blok gdyż zarobek jest olbrzymi i w zaoszczędzeniu gdy przestaniesz wpłacać do Brukseli jak i masz możliwości handlu z całym światem. Wyjście z UE wcale nie oznacza strat a wręcz zyski.

Konrad W

 

 

 

8 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka