Walka o wolna Brytanię. Pani May ma ostatnią szanse lub wyleci.

Walka o wolna Brytanię. Pani May ma ostatnią szanse lub wyleci

 

NIGEL FARAGE ostrzegł, że Wielka Brytania nie odzyska kontroli po Brexit i będzie musiała zapłacić miliardy euro blokowi brukselskiemu, jeśli pozostanie w unii celnej z Unią Europejską.

Premier Theresa May zabezpieczyła tajną umowę z Unią Europejską, która utrzymywałaby całą Wielką Brytanię w unii celnej, aby uniknąć twardej granicy w Irlandii, podaje Sunday Times.Ten ruch oznaczałby, że irlandzki mechanizm ochronny, kluczowa kwestia Brexit, która utrzymywała od wielu miesięcy w Wielkiej Brytanii i UE impas, nie byłaby wymagana.

Prowadząc w niedzielę swój pokaz LBC, Farage natychmiast zareagował i powiedział:

„Zasadniczo, w czasie następnych wyborów generalnych idziemy przeciwko Konserwatystom jesli nie dostaniemy co chcemy. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie podjęliśmy z powrotem kontroli, nie przejął kontroli naszego rybołówstwa, nie jesteśmy w stanie dokonać własnych transakcji handlowych.

„Finansowo, nie będzie to 39 miliardów euro, które daliśmy UE, będzie to blisko 60 miliardów funtów.

„Muszę więc powiedzieć, że nie daje nam żadnej z możliwych korzyści płynących z Brexitu.„Ale myślę, że należy temu przeciwstawić.”

Wybitny polityk Brexiteer Jacob Rees-Mogg podpisał także umowę jako „poważne naruszenie wiary”.

Rees-Mogg, który jest liderem wpływowej Europejskiej Grupy Badawczej, powiedział w niedzielę w poczcie elektronicznej: „Zakładam, że rząd będzie trzymać się swojego zobowiązania manifestacyjnego do opuszczenia unii celnej, kiedy opuścimy UE”.

Ponadto głośno już że  MARGARET THATCHER była „wojownikiem” i nie zaakceptowałby ciągłych żądań Unii Europejskiej w negocjacjach w Brexit w taki sam sposób, jak premier Teresa May, powiedział były członek torysów David Mellor.

„Margaret Thatcher była wojowniczką.” Theresa May nie jest wojownikiem.

„Czy Margaret Thatcher zaakceptuje wiele z tych rzeczy? Nie, nie, nie, nie.

Na zdjeciu Farage w swoim radio i pani May

Konrad W

 

 

4 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *