Walia wchodzi w życie ustawa o minimalnych cenach

Walia wchodzi w życie ustawa o minimalnych cenach

W życie weszła nowa ustawa wprowadzająca minimalną cenę alkoholu w Walii.

Od poniedziałku typowa butelka wina kosztuje nie mniej niż 4,69 £.

Minister zdrowia Vaughan Gething powiedział, że poradzi sobie z „szkodliwym i szkodliwym” piciem taniego, mocnego alkoholu.

Ustawa o minimalnej cenie za zdrowie publiczne dla Alcohol Wales Act 2018 zmusza detalistów do stosowania formuły ustalania cen minimalnych.

Walijski minister zdrowia Vaughan Gething twierdzi, że dowody ze Szkocji wykazały, że minimalne ceny zmieniły zachowanie ludzi. Gething powiedział, że kiedy ogłoszono zmianę, odbyła się „wielka debata”, z pewnymi „głęboko sceptycznymi i niezadowolonymi” podwyżkami cen, ale dowody korzyści zdrowotnych były „tak jasne”.

„Nie chodzi o to, by alkohol stał się niedrogi, lecz dotyczy najbardziej szkodliwego i szkodliwego alkoholu – mocnego, taniego alkoholu. Widzieliśmy już jego wpływ” – powiedział.

 

Prof. Sir Ian Gilmore, przewodniczący Alcohol Health Alliance, powiedział, że był „zachwycony” zmianami w Walii i powiedział, że Anglia ryzykuje, że zostanie „w tyle” w wyścigu mającym na celu walkę z alkoholem.

Dodał: „Jeśli zauważymy również zmianę w zachowaniu i faktyczny wzrost zdrowia, który zmniejszy liczbę przyjęć związanych z alkoholem, co pomoże również uniknąć zgonów związanych z alkoholem, to myślę, że nastąpi zmiana w całej Anglii i … również w Irlandii Północnej. ”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że obecnie nie ma planów wprowadzenia minimalnych cen alkoholu w Anglii.

 

Oficjalne dane pokazują, że około 500 osób umiera co roku w Walii z przyczyn związanych z alkoholem, z 60 000 przyjęć do szpitala związanych ze spożywaniem alkoholu, co stanowi w przybliżeniu 159 mln funtów kosztu walijskiego NHS rocznie.

 

 

Powiedziała, że ​​alkoholizm jest „naprawdę straszną rzeczą, przez którą trzeba przejść”, dodając: „Kiedyś wstawałam rano, żeby się napić. Trzęsłam się z niepokoju, pociłabym się. I ten pierwszy kieliszek… Nie mogłem tego kontrolować, ponieważ tak bardzo się trzęsę ”.

Zapytana, czy minimalne ceny alkoholu powstrzymałyby ją od picia, pani Pritchard powiedziała: „Nie, ponieważ wiem, jakie są odczucia związane z odstawieniem”.

Pojawiają się również sugestie, że zmiana prawa wpłynie nieproporcjonalnie na osoby pijące o niskich dochodach, może zmienić niektórych szkodliwych pijących w narkotyki i zwiększyć ryzyko parzenia alkoholu w domu.

 

Obecnie dobry biznes kupic alkohol w Anglii i sprzedać w domu Walii.

Konrad W

4 marca 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Walia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *