W Szkocji koniec samochodów na paliwa w roku 2032

W Szkocji koniec samochodów na paliwa w roku 2032

 

Szkocja planuje zakończenie sprzedaży samochodów na olej napędowych do 2032 r

Rząd w Szkocji zorganizuje fundusz innowacyjny  60 milionów funtów na organizację samochodów elektrycznych. Plan Premier Nicola Sturgeon ma na celu wycofanie sprzedaży samochodów benzynowych i diesel do roku 2032. Jest to osiem lat przed terminem wyznaczonym przez rząd brytyjski. 

Sturgeon powiedziała, że zachęty finansowe dla kierowców kupujących samochody elektryczne i inne pojazdy niskoemisyjne mogą być „z pewnością możliwe w ramach tego procesu”.

Utworzenie funduszu innowacji sygnalizuje również ekspertom i liderom branży, że „Szkocja jest miejscem prowadzenia badań, wprowadzania innowacji i produkcji nowych samochodów”, dodała.

 

 

Pierwsza strefa niskoemisyjna w Szkocji będzie działać pod koniec przyszłego roku, w czterech największych miast w tym kraju  do 2020 roku.

Oznacza to, że rząd Szkocji będzie musiał zainwestować w infrastrukturę szybkiego ładowania w całym kraju w ciągu najbliższych pięciu lat.

Electric car.

Minister Transportu Humza Yousaf rozpoczął konsultacje dotyczące sposobów, w jaki strefy niskoemisyjne będą działać. Do tych stref nie wjadą samochody produkujące duże spaliny. „Pojazdy, które mają zostać włączone do tej strefy będą decydowały o poszczególnych samorządach, ale mogą obejmować:  taksówki, autobusy i prywatne pojazdy mechaniczne” – powiedział.

First Minister Nicola Sturgeon has set a target of phasing out the sale of new petrol and diesel cars and vans by 2032 – eight years ahead of the UK Government’s deadline.

Konrad W

12 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja