W Stoke dzieci maja brudne ubrania.kupia im pralke.

W Stoke dzieci maja brudne ubrania. kupia im pralke. 

 

W szkole w Stoke-on-Trent może pojawić się pralka.

Szkoła podstawowa rozważa zapewnienie pralki dla rodziców, których nie stać na utrzymanie czystości ubrań swoich dzieci. Dyrektorka Szkoły Podstawowej St Paul’s Church of England w Stoke-on-Trent powiedziała, że ​​kupowała wcześniej przedmioty dla uczniów z własnych pieniędzy.

Nicola Finney powiedziała, że było to spowodowane wzrostem liczby dzieci uczęszczających do szkoły z „problemami z czystością ubrań i higieną”.

Z badania wynika, że ​​ponad 40% rodziców nie może sobie pozwolić na podstawowe produkty higieniczne.

Pani Finney powiedziała, że ​​personel w jej szkole zastanawia się nad zainstalowaniem pralki. Organizacja charytatywna, która przeprowadziła ankietę, In Kind Direct, zapewnia jej szkole podstawowe artykuły, takie jak pasta do zębów, mydło, produkty sanitarne i papier toaletowy.

Spośród 2.000 rodziców dzieci w wieku przedszkolnym objętych badaniem prawie jedna piąta przyznała, że ​​ich dziecko nosi tę samą bieliznę przez co najmniej dwa dni z rzędu. Około 14% stwierdziło, że często nie stać ich na mydło i szampon, a 43% przyznało, że musieli zrezygnować ze środków higieny lub środków czystości, ponieważ nie mogą sobie na nie pozwolić.

Jedna czwarta rodziców, którzy zostali losowo wybrani do ankiety internetowej, powiedziała również, że ich dzieci muszą nosić tę samą koszulę lub bluzkę przez co najmniej tydzień.

Dwie trzecie ze 100 nauczycieli szkół podstawowych ankietowanych przez organizację charytatywną twierdzi, że widzieli dzieci w brudnych ubraniach. In Kind Direct donosi, że jej ankieta jest reprezentatywna dla populacji Wielkiej Brytanii pod względem płci i regionu.

Katarzyna Cz.

 

 

20 czerwca 2018