W piątek Ryanair anuluje 190 lotów. Protest ludzi na złe umowy.

W piątek Ryanair anuluje 190 lotów. Protest ludzi na złe umowy.

 

Ryanair twierdzi, że w piątek odwoła190, czyli około 8% z 2400 zaplanowanych lotów.

Linia lotnicza dostosowała swój harmonogram w związku z akcją strajkową podejmowaną przez związki zawodowe w Hiszpanii, Belgii, Holandii, Portugalii, Włoszech i Niemczech.

Irlandzkie linie lotnicze twierdzą, że wpłynie to na 30 000 pasażerów, którzy zostali powiadomieni za pomocą SMS-ów i e-maili.

Długotrwała akcja przemysłowa ze strony personelu Ryanair koncentruje się na warunkach pracy.

Ryanair mówi, że „szczerze żałuje tych niepotrzebnych zakłóceń dla klientów”, które obwinia za agitację ze strony konkurencyjnych linii lotniczych.

Pracownicy zatrudnieni w krajach innych niż Irlandia są niezadowoleni z faktu, że Ryanair zatrudnia ich zgodnie z ustawodawstwem irlandzkim.

Pracownicy twierdzą, że stwarza to dla nich znaczną niepewność, blokując im dostęp do świadczeń państwowych w ich ojczystym kraju.

Pracownicy twierdzą, że są zmuszeni do otrzymywania wynagrodzenia na irlandzkich rachunkach bankowych, co wpływa na ich zdolność kredytową w ich kraju ojczystym.

Ryanair powiedział, że zgodził się przejść na lokalne kontrakty, prawo i podatki tak szybko, jak to możliwe w przyszłym roku, ale pod pewnymi warunkami.

Firma poinformowała we wtorek, że podpisała umowy z trzema związkami kabinowymi we Włoszech na zawieranie umów o pracę zgodnie z włoskim prawem.

Ryanair powiedział, że w ostatnich tygodniach poczynił znaczne postępy w negocjacjach związkowych, które obejmują umowy pilotażowe i / lub pokładowe w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech.

Widać wyraznie jak Ryanair „wykorzystywał ” ludzi a chwalił sie wielkim zyskiem.

Konrad W

 

26 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *