W jakim rejonie brylują przestępstwa nienawiści na wyspach.

Wielka Brytania

Przestępstwa nienawiści

Co się dzieje na wyspach ?

Według udostępnionych statystyki, gwałtowny wzrost anty imigracyjnych incydentów nienawiści najbardziej był widoczny w obszarach kraju, gdzie większość obywateli głosowało za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Nowe dane z lokalnych policyjnych baz danych pokazują podwojenie a nawet potrojenie przestępstw nienawiści.

57 procent ogólnokrajowych przestępstw dotyczących nienawiści zgłoszoną przez Krajową Radę Szefów Policji dotyczyło okresu po referendum.

 

Pierwszym obszarem w którym odnotowano wzrost przestępstw nienawiści był Lincolnshire.

Podczas referendum aż około 75% osób głosowało za wyjściem w tym rejonie ( Boston )- dane Policyjne udostępnione pokazują wzrost o 191 procent przestępstw z nienawiści niż w ubiegłym roku. Rok temu w czerwcu w tym samym tygodniu co odbyło się referendum Policja odnotowała 22 przestępstwa na tle nienawiści :etniczne i religijne ale w już w roku 2016 w tygodniu kiedy odbyło się referendum liczba ich wzrosła do 42. Apogeum nastąpił tydzień po referendum gdzie policja odnotowała aż 64 przestępstwa do emigrantów.

Popatrzmy na rejon Kent.

W całym rejonie około 60% osób głosowało za wyjściem z Unii Europejskiej. W roku 2015 w okresie referendalnym zgłoszono na Policję 16 etniczo religijne przestępstwa na tle nienawiści natomiast w roku 2016 w tygodniu referendalnym zanotowano ich 25 a tydzień po referendum aż 39.

W Derbyshire,gdzie mieszkańcy także głosowali aby opuścić Unię Europejską nastąpił wzrost z 14 w roku 2015 do 31 przestępstw na tle nienawiści.

Kolejny okręg Nottinghamshire wzrost o 140% do roku poprzedniego.

Podczas badań , policja stwierdziła że były to głównie szykanowania publiczne, a także ataki rasowe i religijne. Ponadto kilka uszkodzeń ciała i bicie. Kilka grożniejszych to : podpalenia, grożenie biciem, pisanie grożnych listów oraz uszkodzenia mienia.

NPCC podał iż w sumie było 6000 zgłoszeń przestępstw z nienawiści w ciągu tylko czterech tygodni od dnia 16 czerwca a referendum było motorem napędowym .

send

photo/mirror

Podsumowanie:

Można nie lubić emigrantów z Unii Europejskiej i nie tylko ale należy się zachowywać kulturalnie. Jeśli gospodarka Wielkiej Brytanii jest klasyfikowana na 6 miejscu na świecie jako jedna z najlepszych, to niestety traktowanie osób z innych krajów po Brexit nie idzie w parze z gospodarką. Wynika z tego chyba jedno ” za duża emigracje kumuluje złość ” a wynik referendum był niestety tego odzwierciedleniem. Niestety Brexit na pewno zatrzyma emigracje z Rumunii, z Bułgarii, Polski , Litwy, Hiszpanii i Portugalii w chwili kiedy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej ale uderzy też w jakimś sensie ( wyższe ceny, mniej pracy )  w osoby które głosowały na Brexit.

1 sierpnia 2016