W Jaguar Land Rover w Liverpool skasuje 200 miejsc pracy

W Jaguar Land Rover w Liverpool skasuje 200 miejsc pracy – duzo Polakow tam pracuje

 

Firma Jaguar Land Rover w Livepool zmniejszy zatrudnienie.
Dziesiątki pracowników agencji w fabryce Jaguara Land Rovera w Halewood beda zwolnieni – ale gigant samochodowy twierdzi, że fabryka wciąż ma bardzo świetlaną przyszłość.

DHL twierdzi, że redukcje zatrudnienia były „wcześniej zaplanowane” .

Około 6000 osób pracuje w fabryce w Halewood.

Około 4000 osób jest zatrudnionych bezpośrednio przez Jaguara, a pozostałe 2 tysiące pracują dla agencji  – a liczba pracowników agencji może wzrosnąć i obniżyć, w zależności od popytu.

W związku z wprowadzeniem na rynek nowego samochodu Evoque  istnieje obowiązek przeglądu wszystkich obecnych pracowników i wprowadzenia odpowiednich zmian”.

Dodał: „Wydarzenia te zawsze były zaplanowane z wyprzedzeniem, ponieważ fazy uruchamiania przebiegają naturalnie i mają wpływ do końca grudnia. Skutkiem tego jest zmniejszenie ogólnego stanu zatrudnienia do końca roku  poprzez zmniejszenie liczby pracowników.

„W Halewood wychodzimy z wyjątkowo pracowitego okresu i powracamy do podstawowego poziomu zatrudnienia personelu, co oznacza, że ​​zakończymy krótkoterminowe zadania niektórych członków zespołu.””Zakład skorzystał z setek milionów inwestycji na wsparcie swojej produkcji, co z kolei przyczyniło się do pobudzenia lokalnej gospodarki i ochrony przyszłości zakładu, dowodząc zaangażowania JLR w Wielką Brytanię. Jest to ekscytujący nowy rozdział dla Halewood jako zaczynamy budować kolejną generację tego nagradzanego samochodu i jestem przekonany, że będzie to ciągły sukces „.

Jaguar Land Rover powiedział również, że zainwestował ponad 750 milionów funtów w zakład w Halewood od 2010 roku.

Konrad W

 

1 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *