W Czerwcu gwarancje dla emigrantów na wyspach

Gwarancje dla emigrantów na wyspach w czerwcu

 

Theresa May mówi, że będzie  „krwawą  trudną kobietą” wobec prezesa Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera podczas rozmów oBrexit.

Przemawiając do redaktora politycznego BBC Laura Kuenssberg, pani May powiedziała, że ​​było wiele podobieństw i wspólnego stanowiska podczas ostatniego spotkania.

Dodała jednak że czasami te negocjacje będą trudne.

Zapytana o niemiecką gazetę, która napisała że spotkanie było negatywne pani May powiedziała że wiele z nich to plotki w Brukseli”.

Na pytanie, czy wierzyła, że ​​kwestia praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków za granicą może zostać rozstrzygnięta w czerwcu, powiedziała:

„Zawsze mówiłam, że chcę, aby to było kwestią, którą zrobimy najwczęśniej.”

„Zawsze mówiłam, że istnieją złożoności w tej kwestii i wiele szczegółów, które trzeba uzgodnić ale ludzie muszą wiedzieć i mieć pewność co do ich przyszłości.

Wierzę, że możemy to dać na wczesnym etapie. „Ja mam tę wolę, aby to zrobić” – dodała.

Powiedziała również, że „nie ma zamiaru robić niczego innego” niż pełnienie kadencji do 2022 r.,

Pierwsza edycja londyńskiego Evening Standard opublikowana pod redakcją byłego kanclerza George’a Osborne’a była zatytułowana „Brussels twists knife on Brexit”, z redakcją ostrzegającą premiera przed „blank cheque” z UE.

Oto wypowiedzieć że Londyn pragnie dogadać się z Brukselą już w czerwcu na temat emigrantów na wyspach.

 Pressed on whether she did believe the issue of the rights of EU nationals in the UK – and Britons abroad – could be settled in June, she said:

„I’ve always said that I want this to be an issue that we address at an early stage.”

„I’ve always said that there are complexities to this issue and lots of details that will need to be agreed. What people want to know is to have some reassurance about their future. I believe we can give that at an early stage. I’ve got the will to do this,” she added.

Oto potwierdzenie słów pani Premier że w czerwcu , wywiad – czas na filmie o potwierdzeniu emigracji na wyspach czas filmu 4 minuta 15 sekund.

2 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka