W co gra Merkel i Donald Tusk , idąc w zaparte z szalejącymi emigrantami

 

 

W co gra Merkel I Donald Tusk , idąc w zaparte z szalejącymi emigrantami

Europa na zakręcie, państwa w Europie zmagają się z falą uchodźców, które opanowały już prawie wszystkie kraje. Francja, Włochy, Niemcy, Węgry. Grecja, Serbia, Chorwacja i Polska. Ale dlaczego tak się dzieje, dlaczego ktoś na to pozwala, dlaczego Niemcy tak szybko zgadzają się na przyjęcie emigrantów, przecież dla polaków choć są w Unii Europejskiej , Niemcy wprowadzili 6-o letni okres przejściowy blokując Polskich pracowników . Dlaczego więc teraz nie ?

Pytań pewno jest o wiele, wiele więcej ale spróbujmy odpowiedzieć na jeden zasadniczy – dlaczego Szefowa Niemieckiego Parlamentu idzie w zaparte i na siłę każe przyjmować często bez paszportów emigrantów z Syrii.

Wróćmy do ważnego wydarzenia jakie odbyło się około 3-4 miesiące temu. Wydarzenie zostało pokazane wyrywkowo przez media Europejskie gdyż wiadomo Putin to wróg. Szef Rosyjskiego państwa powiedział iż Baszszar Hafiz al-Asad Prezydent Syrii chce się dogadać z opozycją. Może to być podział władzy , nowe wybory lub podział kraju. To ważne słowa a słowa polityków wypowiedziane przez supermocarstwa znaczą wiele. Wiadomo też, że Niemcy mają bardzo dobre kontakty z Rosjanami i choć stoją po drugiej stronie barykady.  Rosja zajęła Krym, a Niemcy w Unii Europejskiej reprezentują stronę Amerykańska czyli antyrosyjską, to jednak ich współpraca ma rożne płaszczyzny. Dobitnie pokazali kładąc rurę pod Bałtykiem aby Polska nie zarabiała na tranzycie gazu, choć Polska jest w Unii i Niemcy nie powinny osłabiać zysku Polski.

Dlaczego więc Merkel zdecydowała się tak bardzo na decyzję aby przyjąć emigrantów. Co powinien zrobić Szef Unii Europejskiej ?

Szefem Unii Europejskiej jest  Polak Donald Tusk, który powinien wesprzeć Grecję i Włochy z napływem emigrantów. Przeznaczyć pieniądze na ochronę granicy Unii Europejskiej lub nawet wysłać Straż Graniczną z innych państw, niestety nie zrobił tego – pokazuje to jeszcze jedno, iż jest w Unii tylko zwykłym  ” pionkiem ” i po to został namaszczony aby się nie stawiał.

Co innego Merkel, ona z pewnością siebie podjęła decyzje, przyjmujemy nawet 400 tysięcy Syryjczyków. Ale zaraz, zaraz pani Merkel, zadajmy pytanie, dlaczego kraje jak Arabia Saudyjska, Katar czy Kuwejt nie przyjmą emigrantów. Podobna kultura, bogate państwa więc.

Bardzo ostrożnie zachowała się Wielka Brytania . Jej Premier I szefowa Home Office powiedziała że oczywiście przyjmiemy ale nie „buszujących” emigrantów. Przyjmiemy 20 – 30 tys ludzi ale będą to ludzie z ośrodków dla uchodźców, osoby sprawdzone czy nie należą do organizacji terrorystycznych oraz że zajmie to 5 lat.

Czemu wiec Merkel nie proponuje takiego rozwiązania a na siłę każe krajom Europejskim przyjmować emigrantów ?

Państwa zachodnie jak Niemcy, Francja , Anglia oparte są na wartości prywatnej, firmach które mają przynosić zysk nie stratę. Dobitnie pokazała to w Anglii firma olejowa około miesiąc temu. Gdy cena ropy spadła do cen obecnych na rynku jej zysk spadł ale dalej utrzymywał się około 1 miliarda. Niestety dyrektor podjął decyzje o zwolnieniu 6 tys ludzi, gdyż firma ma akcjonariuszy a oni chcą maksymalny zysk.

oni

Ale co to ma do emigrantów. A no ma.

Patrząc na filmy i zdjęcia tych ludzi- emigrantów którzy „buszują po Europie „ nie widać aby nadawali się do pracy. Więc nie widać więc zysku lub jakieś dobrej strony dla ekonomii państwa.

Więc w co gra Merkel i jej wierny Donald Tusk ?

Jeśli wierzyć słowu Putina , Prezydent Asad chce się dogadać z opozycją, wiadomo będzie do podziału zysk z Syryjskiej Ropy. W roku 2013 firmy poszukiwawcze z Norwegii odkryły złoża ropy naftowej i gazu, które pozwoliłyby, aby ten kraj osiągnął znaczące miejsce na świecie w eksporcie węglowodorów.  Norwegowie znaleźli ponoć w Syrii 14 obszarów bogatych w ropę naftową, w tym cztery największe pola naftowe miałyby się znajdować w pobliżu nadmorskiego miasta Banias w pobliżu granicy z Libanem. Syria może produkować około 6,7 mln baryłek ropy dziennie, w sumie tylko dwa razy mniej niż Arabia Saudyjska. Ponadto czytamy w Wikipedii  Syria ma 2,500,000,000 baryłek (400 milionów m3) rezerw ropy naftowejAle wiadomo wojna, więc nikt na tym nie zarabia.

Konflikt w Syrii kiedyś się skończy i będzie to szybciej niż dalej, i wtedy Niemieckie firmy będą czerpać olbrzymie ilość pieniędzy ze sprzedaży ropy syryjskiej na cały świat. Dlatego też Merkel na siłę, praktycznie  grożąc krajom Europejskim nakazuje przyjmować emigrantów. Choć nie ma w tym żadnego ekonomicznego pożytku. Nie są to specjaliści, nie znają języków krajów które mają ich przyjąć. Więc jest to decyzja nie ekonomiczna a decyzja czysto polityczna.

Z historii wiemy że decyzje polityczne zawsze mają coś w zanadrzu, coś o czym nie wiemy.  Najgorsze że Donald Tusk i była Premier Kopacz tak” kłaniają się” Merkel aby przyjmować Emigrantów – ale zaraz ona jest tylko szefem Rządu Niemieckiego a nie szefem Unii Europejskiej.

Podsumowując Merkel idzie w zaparte  z Tuskiem choć cala Europe mówi nie, dlaczego ?

A może to jednak syryjska ropa śni się wielkim Niemcom. Kiedyś za pomocą armii podbili Europe i   śniła się im Afryka . Teraz robią ten plan dalej, mając już Europe w garści ( Niemieckie supermarkety są wszędzie, rządzą Unią Europejską ) ale sięgają dalej, tym razem nie siłą i armią ale wielkim biznesem i pieniędzmi.

Konrad W

Oto jeden z wielu filmów , czy ci ludzie nadają się do ekonomii państw zachodnich, które zbudowane są na sile i pomyśle produkcji ? Oni pasują do Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu , tak bogate kraje mogłyby każdemu z nich wybudować dom i utrzymywać. A jednak Niemcy powiedzieli przyjmuje ich Europa . Dlaczego ?  a może jednak ropa syryjska … Niemcy muszą mieć jakiś plan dlatego też Merkel idzie w zaparte , wręcz rozkazując krajom Unii przyjmować emigrantów aby później powiedzieć –  My zrobiliśmy nasz plan,  teraz wy dopuszczacie nas  do podziału z zysku syryjskiej ropy, która w końcu musi zostać wydobywana i sprzedawana.

Czy przyjęlibyście ich do pracy ?

Jeśli nie – więc nikt nie będzie do nich dokładał kosztem zysku, musi być jakieś drugie dno  i Niemcy go widzą i podnoszą wieczko, chcąc dobrać się do tortu jakim jest syryjska ropa. Czy wiesz że w Somalii w ciągu ostatnich 3 lat umarło z głodu 250 000 ludzi więc czemu Merkel nie powie- tych ludzi przyjmijmy do Europy .  Odpowiedz nasuwa się sama gdyż nie ma tam ropy.

Dlaczego Merkel nie powinna powiedzieć, tyle ludzi umiera w Somalii, dajmy szanse im w życiu przyjmijmy ich do Europy  i pewno nie będą walczyć z Policją jak Syryjczycy.

somalia

A oto potwierdzenie że będzie podział Syryjskiej Ropy

4 listopada 2015
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.