W ciąży kobieta też do aresztu na 72 godziny, nowe prawo

Wielka Brytania

Nowe Prawo

Zaplanowano nowy limit czasowy dotyczący aresztu ciężarnych kobiet w UK

The Home Secretary zaprezentował plany wprowadzenia 72-godzinnego limitu czasowego dotyczącego aresztu kobiet w ciąży.

Home Secretary złożył pisemne oświadczenie ministerialne, w którym ogłosił intencje rządu odnośnie ustanowienia 72-godzinnego limitu czasowego na zatrzymanie kobiet w ciąży.

Rząd zamierza odroczyć nowe przepisy aż do czasu kiedy Izba Gmin zajmie się z powrotem Ustawą Imigracyjną w tym miesiącu.

W wydanym oświadczeniu, Minister Spraw Wewnętrznych podkreślił, iż podczas gdy kobiety w ciąży powinny być zatrzymywane tylko w wyjątkowych okolicznościach, istotne jest, aby Home Office zachował zdolność do zatrzymywania ich na krótki okres czasu.

Chodzi głównie o to, aby zatrzymania miały miejsce w ostateczności, jak np. na granicach Wielkiej Brytanii, tak aby była możliwość usunięcia kobiet, które nie mają prawa do pobytu w UK czy też stanowią zagrożenie dla społeczeństwa.

Proponowane zmiany będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie w każdym przypadku z udziałem ciężarnych przetrzymywanych w imigracyjnym ośrodku zatrzymań, zanim zostaną one wydalone z kraju.

ciez

 

Zatrzymanie ciężarnej kobiety może być przedłużone poza ten 72-godzinny limit wyłącznie na podstawie zezwolenia ministerialnego i tylko przez okres do jednego tygodnia.

Ta nowa propozycja jest częścią serii reform, w tym nowej polityki dotyczącej dorosłych osób z grupy ryzyka.

Barbara Klaudia Sitko

photo/womeninandbeyond

ewkratke

 

27 kwietnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK