Virusend jest spray na Covid od Armii Brytyjskiej. Nie trzeba szczepionki.

Virusend jest spray na Covid od Armii Brytyjskiej. Nie trzeba szczepionki.

 

Armia brytyjska jest pionierem sprayu dezynfekującego Covid, który okazał się tak skuteczny, że zostanie sprzedany ogółowi społeczeństwa.

Stwierdzono, że formuła środka dezynfekującego Virusend zabija wszystkie szczepy koronawirusa w mniej niż minutę i udowodniono, że zabija SARS-CoV-2 w 99,99% przypadków.

Obecnie ponad 50 000 butelek ręcznego środka dezynfekującego Virusend trafia do personelu wojskowego w całym kraju, który pracuje wraz z NHS w stacjach testowych na koronawirusa w ramach stałego wsparcia wojska dla władz cywilnych.

Jest już używany w ośrodkach testowych w Medway i Preston,

Wykorzystuje sprężone powietrze zamiast łatwopalnych gazów LZO i jest w pełni nadający się do recyklingu i ponownego wykorzystania.

Produkt został opracowany we współpracy z armią brytyjską i częściowo przez nią sfinansowany, jako dodatek do grantu InnovateUK w wysokości 180 000 funtów od rządowego zespołu specjalistów, który finansował projekty w walce z pandemią Covid-19.

Armia poprosiła Liverpool School of Tropical Medicine (LTSM) o przeprowadzenie testów w laboratorium Bio Security Level 3, gdzie eksperci potwierdzili, że Virusend zabija co najmniej 99,99 procent koronawirusa w 60 sekund.

Dr Grant Hughes z Liverpool School of Tropical Medicine powiedział: „Nasze testy pokazują, że ten produkt jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu SARS-CoV-2.

„Ta znacząca redukcja jest widoczna w ciągu minuty od kontaktu z wirusem, co oznacza, że ​​Virusend jest bardzo skuteczny w inaktywowaniu SARS-CoV-2”.

Spray jest również poddawany ocenie klinicznej w Leeds Teaching Hospitals NHS Trust w siedmiu środowiskach klinicznych, w tym na ostrym dyżurze, oddziałach Covid i oddziałach niskiego ryzyka, intensywnej terapii i salach operacyjnych.

Cena produktu ma wynosic około 7.99 funta to tańsze i zdrowsze niż niesprawdzona szczepionka.

 

Konrad W

 

 

17 grudnia 2020