Używasz urządzenia KODI grozi ci 10 lat więzienia. Nowe prawo.

Używasz urządzenia KODI grozi ci 10 lat więzienia. Nowe prawo.

Dzięki nowemu kontrowersyjnemu prawu użytkownikom Kodi grozi do 10 lat więzienia.

Jeśli jesteś użytkownikiem Kodi i używasz oprogramowania do strumieniowego przesyłania pirackich filmów lub programów telewizyjnych, możesz potencjalnie skończyć za kratkami na 10 lat.

Wynika to z ustawy i po wydaniu przez UK International Property Office (IPO) rekomendacji, maksymalny okres więzienia za naruszenie praw autorskich wzrósł z dwóch do dziesięciu lat.

Jak donosi The Mirror, w ubiegłym tygodniu ustawa o gospodarce cyfrowej, otrzymała zgodę królewską, co oznacza, że ​​oficjalnie wchodzi w życie.

Więc co to właściwie oznacza dla osób, które udostępniają piracką treść?

Kieron Sharp, prezes FACT, powiedział Mirror Tech, że środki dotyczące praw autorskich zawarte w projekcie są skierowane przede wszystkim do tych, którzy popełniają poważne wykroczenia. Każdy, kto czerpie zyski sprzedając nielegalną treść może potencjalnie zmierzyć się z dziesięcioma latami więzienia.

Ci, którzy ściągną kilka filmów raz na jakiś czas nie będą narażeni na tak duży wyrok, powiedział.

Podsumowując, ściągając odcinek Gry o Tronach, nie zostaniesz skazany, ale zgodnie z prawem nadal jesteś przestępcą.

Co mówi prawo?

Niezależnie od praktyczności egzekwowania ustawy, ​​osoby używające torrentów do oglądania materiałów chronionych prawami autorskimi są – w ramach prawa – przestępcami.

Jak zauważa Grupa Wolnych Praw, w punkcie 27 ustawy stwierdza się, że odpowiedzialność karna zostanie określona na podstawie „spowodowania strat” i „ryzyko strat” przez właściciela praw autorskich.

 „W pewnym momencie ktoś, kto nielegalnie ściąga dane , zostanie złapany. Chociaż nie jest to naszym życzeniem, aby ścigać użytkownika końcowego” – powiedział.

Kodi nadal powoduje wiele problemów dla nadawców, ponieważ oferuje łatwy dostęp do nielegalnie rozpowszechnianej treści. Agencje egzekwowania prawa próbują łapać ludzi, którzy sprzedają urządzenia do ściągania w zestawie telewizyjnym, pakowane razem z dodatkami Kodi.

Sprzedaż tych w pełni zautomatyzowanych urządzeń telewizyjnych stanowi naruszenie praw autorskich, wzorów i patentów z 1988 roku.

W grudniu 2016 r. Terry O’Reilly został skazany na cztery lata pozbawienia wolności za sprzedaż nielegalnych set-topów telewizyjnych.

W marcu Malcolm Mayes z Hartlepool został skazany na dziesięć miesięcy więzienia (w zawieszeniu na rok) i grzywnę w wysokości 170 000 funtów.

Katarzyna Cz.

3 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK