Uwaga. Po Brexit w marcu 2019 nic się nie zmieni BBC.

Uwaga. Po Brexit w marcu 2019 nic się nie zmieni BBC

 

W wywiadzie dla BBC Dateline, Kabila Ramadan, francusko-algierski nadawca, ( Kabila Ramadan, a French-Algerian broadcaster,) powiedziała że „nic się nie wydarzy” w marcu 2019 r.  czyli w dniu  wycofania Wielkiej Brytanii z UE.

Jej ocena jest następstwem coraz większego rozłamu w brytyjskim rządzie który doprowadził do krytycznego podejścia Wielkiej Brytanii do referendum.
Między twardymi Brexiteerami i parlamentarzystami utrzymującymi się z równowagi, takimi jak Philip Hammond, występuje ostry konflikt na temat tego, jak powinien wyglądać okres przejściowy.
Pani Ramadan powiedziała programowi panelu BBC: ” Politycy Brexiteers popierający Brexit będą nalegać, żeby coś bardzo dużego się wydarzyło w marcu 2019 roku ale wszystko wskazuje na to, że nic tak naprawdę się nie wydarzy.

Wielka Brytania będzie nadal działać jak obecnie przez okres przejściowy bez jakiejkolwiek pewności czy jakiejkolwiek konkretnej polityki, co tylko pokazuje, jaki był niejasny pomysł Brexit.

„Britain will continue to muddle through a transition period without any certainty or any concrete policies, which just shows what a vague idea Brexit has been.


„Nigdy nie było kwestii, by Wielka Brytania zakończyła swoje stosunki z UE”.
„Wielka Brytania przedefiniowuje swoje relacje z UE, co bardzo różni się od wyjścia z UE” !!!


„There has never been a question of the UK ending its dealings with the EU, and I feel the in/out decision fooled many into thinking that was a possibility.
„Britain is redefining its relationships with the EU, which is very different to leaving the EU.”

Oto urywek – czasami ktoś przed kamerami się wygada i powie prawdę . Tak UK chce tylko przedefiniować swoje relacje z UE tyle że na razie potrzebują na to już 2 lata czyli okres przejściowy.

Konrad W.

 

 

 

27 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka