Uwaga, nie kupuj tego siedzenia dla dziecka. Zabija.

Uwaga, nie kupuj tego siedzenia dla dziecka. Zabija.

 

Foteliki samochodowe bardzo niebezpieczne są dostępne online za jedyne 8 funtów.
Są one nielegalne w Wielkiej Brytanii, ale nadal są szeroko dostępne w Internecie, ostrzega policja.

Fotele wykonane z tkaniny oferują „prawie brak ochrony” w przypadku rozbicia i sprzedają za jedyne 8 funtów na stronach takich jak eBay, Amazon i AliExpress, Które? uznany.

Grupa konsumencka stwierdziła, że ​​miejsca wyraźnie nie mają wsparcia niezbędnego do ochrony niemowląt i małych dzieci, mimo że są opisane w wykazach jako odpowiednie dla noworodków i dzieci w wieku do pięciu lat.

Stwierdzono, że rynki internetowe powinny były uznać je za niewystarczające i wycofać je ze sprzedaży natychmiast po ich zgłoszeniu, aby uniemożliwić klientom zakup produktu, który naraża ich dziecko na ryzyko.

Niebezpieczeństwo zostało podkreślone w 2014 roku po tym, jak Surrey Trading Standards i producent Britax przeprowadzili test zderzeniowy, w wyniku którego siedzisko z tkaniny rozpadło się na kawałki w wypadku o 30 mil na godzinę.

Manekin do testów zderzeniowych trzyletniego dziecka został rzucony przez przednią szybę, gdy pasy zabezpieczające siedzenka zawiodły.

Tylko foteliki samochodowe z homologacją mogą być używane w Wielkiej Brytanii.

Zatwierdzone fotele oznaczone są jasną pomarańczową etykietą z kodami ECE R44-03, ECE R44-04 lub ECE R129, co oznacza, że ​​zostały one poddane testom bezpieczeństwa , a zatem mogą być legalnie sprzedawane na rynku brytyjskim.

„Rodzice będą przerażeni, że mogą nieświadomie narażać życie swojego dziecka”

„Brytyjski system bezpieczeństwa produktów wymaga pilnej reformy, a duże przedsiębiorstwa i rząd muszą zrobić więcej, aby chronić konsumentów przed niebezpiecznymi produktami”.

Konrad W

 

16 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *