Uwaga nachodzi zimne Arktyczne powietrze nad UK, będzie zimno

Uwaga nachodzi zimne Arktyczne powietrze nad UK, będzie zimno

 

Wielka Brytania i część Europy zostanie dotknięta burzami i zimnymi wiatrami pochodzącymi z Arktyki, powodując spadek temperatury poniżej średniego poziomu.

Kraje Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej odczują dotkliwe warunki pogodowe od środy. Ciężkie opady deszczu dotkną Turcji i Grecji. BBC Weather  ostrzegło, że deszcze uderzą także w części Włoch i centralnej Hiszpanii, pomimo wyższych temperatur w krajach basenu Morza Śródziemnego w tym tygodniu.

„Ale zanim tam dotrzemy, dla wielu centralnych i zachodnich obszarów mamy suchą pogodę, a słońce w ciągu następnych 24 godzin dostosowuje kilka rozproszonych pryszniców.

Wiatry północno-zachodnie z Arktyki w czwartek zmienią kierunek, powodując znaczne obniżenie temperatury w Skandynawii nawet do 6 stopni

Wiatry o wartości poniżej zera będą miały również wpływ na Wielką Brytanię w dalszej części tygodnia, dzięki czemu pierwszy majowy weekend świąteczny będzie dość chłodny

„Jest całkiem możliwe, że w Szkocji będzie trochę śniegu nad ziemią, a może nawet w miejscach takich jak Snowdonia, nawet na niższych poziomach może być nawet trochę śniegu.

Konrad W

 

30 kwietnia 2019