Uwaga, 0.99 oprocentowanie-zmień swój kredyt na dom lub bierz nowy

Kredyty

REMORTGAGE – CZY WARTO O TYM POMYŚLEĆ?

Spadek oprocentowanie kredytów hipotecznych w ostatnich miesiącach cieszy wielu kredytobiorców. Największe korzyści czerpią jednak ci, którzy decydują się na remortgage (refinansowanie kredytu hipotecznego). Niższe oprocentowanie ułatwia im spłacanie rat i dodatkowo pozwala sporo zaoszczędzić. Badania przeprowadzone przez LMS pokazują korzyści jakie płyną z refinansowania kredytu.

Zastrzyk finansowy

Według badań, aż 11% kredytobiorców, którzy w sierpniu br. zdecydowali się na remortgage w celu zmniejszenia wysokości rat, było w stanie zaoszczędzić ponad 500 funtów miesięcznie, co w sumie daje ponad 6000 funtów rocznie – to prawie jedna czwarta przeciętnego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii. Rośnie również liczba klientów, którzy są w stanie zaoszczędzić lub skrócić okres kredytowania. 11% to najwyższy odsetek zaobserwowany do tej pory w tym roku. Dla porównania, w lipcu procent kredytobiorców, którzy byli w stanie zaoszczędzić ponad 500 funtów miesięcznie wyniósł 9%, a w czerwcu – 7%.

Taki spory zastrzyk finansowy niekoniecznie wymaga wiele wysiłku.

Spadek oprocentowania pożyczek hipotecznych (dzięki obniżeniu stopy bazowej) oraz większy kapitał własny (spowodowany wyższymi cenami domów) oznacza, że klienci mają szansę na nowy kredyt o niższym wskaźniku LTV [wskaźnik określający stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości] i znacznie niższym oprocentowaniu niż początkowo zakładali, co pozwala im na zgromadzenie środków finansowych w trakcie spłaty kredytu.

Te, z kolei, mogą zostać dobrze wykorzystane, np. na uzupełnienie oszczędności, spłacenie długów lub po prostu jako dodatkowa siła nabywcza z miesiąca na miesiąc. Dodatkowy dochód w postaci 500 funtów miesięcznie bez wątpienia może polepszyć sytuację finansową kredytobiorcy.

Czas na podjęcie stanowczych kroków?

Z badań LMS wynika, że przyczyną, dla której klienci decydują się na remortgage to zakończenie okresu, w którym pożyczka ma stałe oprocentowanie (tzw. fixed) i, co za tym idzie, konieczność powrócenia do kredytu o zwykle wyższej standardowej stawce zmiennej [SVR czyli Standard Variable Rate]. To właśnie z tego powodu w sierpniu br. aż 55% kredytobiorców zdecydowało się na remortgage, ponieważ wiązało się to z wymiernymi korzyściami finansowymi.

Ci, którzy już wcześniej przeszli na zmienne oprocentowanie SVR, mogą zaoszczędzić na zmianie kredytu jeszcze więcej – średnie oprocentowanie tego typu kredytu wynosi obecnie 4,71%, w porównaniu z 2,44% w przypadku kredytu z oprocentowaniem stałym na 2 lata.

Należy pamiętać, że są to jedynie średnie, przy czym istnieje szansa na otrzymanie 2-letniego kredytu o oprocentowaniu nawet 0,99%.

Zatem zamiast czekać, warto porównać najlepsze oprocentowanie kredytów oraz możliwości refinansowania, i zobaczyć jak można skorzystać z rekordowo niskich stawek – zmiana kredytu może okazać się sposobem na zrobienie dużych oszczędności.

Czas po ogłoszeniu Brexit rynki oferują bardzo tanie kredyty , wykorzystaj ten czas zmień stary lub aplikuj o nowy…

Aga Moczynska

Mortgage Broker & Protection Adviser – Crystal Financial (UK) Ltd
www.crystalfinancial.org
masz pytania dzwoń – 0161 478 3210

aga

5 października 2016