Usuną ograniczenia wizowe dla lekarzy i pielęgniarek do UK

Usuną ograniczenia wizowe dla lekarzy i pielęgniarek do UK

 

Dwóch ministrów w Rzadzie pani Premier May połączyło siły, aby przekonać Theresę May do złagodzenia ograniczeń wizowych dla lekarzy spoza UE.

Sekretarz zdrowia Jeremy Hunt i minister spraw wewnętrznych Sajid Dżawid popierają tymczasowy środek zwalniający lekarzy i pielęgniarki z kontyngentu ilościowego, dopóki więcej lekarzy nie będzie mogło odbyć szkolenia w Wielkiej Brytanii, podały źródła.

Gazeta Standard ujawniła ze w zeszłym miesiącu, że premier „absolutnie nie chciał się zgodzić”, gdy prośby o złagodzenie przepisów wizowych złożyłą była szefowa Home Office, Amber Rudd, czy pan Hunt i pan Clark. Jednak nowy minister spraw wewnętrznych jest zdeterminowany, aby podjąć kolejną próbę rozwiązania problemu, który jest sfrustrowany szefami i firmami zajmującymi się zdrowiem.

Presja na ponowne przemyślenie wzrosła wczoraj, gdy trusty NHS ostrzegły o 93 000 wolnych miejsc pracy, a Royal College of Physicians powiedział, że „poważne konsekwencje” obejmują wydłużenie listy oczekujących i zmarnowanie pieniędzy na pracowników tymczasowych.

Źródło rządowe przekazało, że pan Hunt Minister Zdrowia jest zwolennikiem zwolnienia wszystkich limitów i ograniczeń dla lekarzy i pielęgniarek, dopóki rząd nie zrealizuje zwiększenie o 25 procent miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i lekarzy na wyspach.

Przewodnicząca komisji ds. Zdrowia, dr Sarah Wollaston, powiedziała, że ​​zmiana jest bardzo potrzebna, aby uniknąć niedoborów kadrowych w NHS.

 

„Limit wizowy dla lekarzy nie ma żadnego sensu i działa wbrew najlepszym interesom pacjentów” – powiedział konserwatywny poseł, były lekarz ogólny. „Powinien zostać natychmiast zniesiony iw sposób, który nie szkodzi innym wykwalifikowanym grupom, takim jak naukowcy.

„Nasza polityka imigracyjna powinna być zaprojektowana tak, aby przynosić korzyści Wielkiej Brytanii, nie pozostawiając nauki, opieki zdrowotnej i przemysłu z niedoborem wykwalifikowanej siły roboczej.”

„Dostarczenie sprawiedliwego systemu, który działa na całą Wielką Brytanię, powinno być kolejnym celem rządu w zakresie imigracji.”

Obecnie liczba wiz wynosi około  20 700 wiz Tier 2 dla osób spoza UE jest niższa od liczby osób, które już są w Wielkiej Brytanii. Problem pojawił się, ponieważ miesięczny limit został osiągnięty w pięć miesięcy , pozostawiając tysiące postów nieobsadzonych.


Ankieta Ipsos MORI dla Standardu z zeszłego tygodnia wykazała, że ​​37 procent Brytyjczyków twierdzi, że nie powinno być ograniczeń dla tych lekarzy, podczas gdy kolejne 27 procent uważa, że ​​powinno się im wydawać więcej wiz.

Konrad W

 

3 czerwca 2018