Usuń opłate parkingu w szpitalach, petycja do Premier May

Usuń opłate parkingu w szpitalach, petycja do Premier May

 

Kampanie wzywają Theresę May do zniesienia” ukrytego podatku od chorych „

Petycja wzywająca do wprowadzenia zakazu opłat za parkowanie w szpitalu ma już 26 000 podpisów

Osoby odpowiedzialne za kampanię opisały opłaty za parkowanie w szpitalach NHS – które mogą kosztować do 4 GBP za godzinę – jako „podatek udla chorych” i ich krewnych.

Opłaty są pobierane przez Ministerstwo Skarbu w dziesiątkach milionów funtów rocznie, a także generują zyski dla prywatnych firm parkingowych rekrutowanych przez NHS do ich obsługi.

W petycji wskazano, że prawie połowa szpitali NHS w Anglii podniosła opłaty od 2014 roku.

Teraz Theresa May znalazła się pod presją zniesienia opłat za parkowanie w szpitalu wśród rosnącej reakcji opinii publicznej

Tymczasem opłaty zostały zniesione na parkingu NHS w Walii oraz w większości szpitali finansowanych ze środków publicznych w całej Szkocji.

W raporcie z 2015 r. Szkocki rząd stwierdził, że polityka ta pozwoliła zaoszczędzić pacjentom i personelowi NHS prawie 25 milionów funtów w ciągu siedmiu lat.

Petycja, która potrzebuje 100 000 podpisów, aby zabezpieczyć potencjalną debatę w Izbie Gmin, powiedziała: „Opłaty za parking w szpitalu wpływają na osoby wrażliwe, odwiedzających chorych członków rodziny i ciężko pracujących pracowników NHS. Opłaty są główną przyczyną niesprawiedliwości społecznej „.

Założyciel FairFuel UK Howard Cox powiedział: „Jest to ukryty podatek od osób chorych, niesprawiedliwość społeczna i musi się skończyć”.

Dodał: „To, co jeszcze bardziej komplikuje tę społeczną niesprawiedliwość, to spostrzeganie prywatnych firm czerpiących zyski z ukrytego podatku na najbardziej narażonych. Jednak w Szkocji i Walii parking w swoich szpitalach NHS jest słusznie darmowy. Jak to może być niedyskryminujące dla Anglików?

Rząd twierdzi, że usunięcie opłat spowodowałoby utratę 200 milionów funtów z budżetów na opiekę nad pacjentami.

Konrad W

 

11 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *