USA i UK ma konkurencje. Nowa Niemieckia Agencja Szpiegowska

USA i UK ma konkurencje. Niemieckia Agencja Szpiegowska

 

Niemcy otwierają ogromną nową siedzibę szpiegowską w Berlinie

Na oficjalnym otwarciu kanclerz Angela Merkel podkreśliła zapotrzebowanie Niemiec na „silną, skuteczną zagraniczną agencję wywiadowczą”. Ukryty budynek na wsi przez dziesięciolecia, BND w końcu dotarł do serca Berlina.

Nowa siedziba BND ozdobiona stalowymi palmami znajduje się dokładnie tam, gdzie Mur Berliński przecinał miasto. Ten ruch sygnalizuje znaczącą zmianę symboliczną dla Niemiec, nie odrzucając już odgrywania znaczącej roli na arenie światowej.

Budowanie kosztowało ponad 1 miliard euro (1,13 miliarda dolarów). Mieści około 4000 tajnych agentów.

Obejmuje obszar o wielkości 36 boisk piłkarskich. 

 

Idea tajnych służb jest tradycyjnie postrzegana w Niemczech krytycznie, przywołując wspomnienia gestapo lub stasi a jednak zbudowano coś wielkiego.

Ogromny nowy budynek w bijącym sercu Berlina ma ogromne znaczenie – odważne oświadczenie o odnowionym zaufaniu Niemiec do swojej globalnej roli !!!!.

Kanclerz Angela Merkel była w piątek w trakcie inauguracji ogromnego kompleksu, ale zgodnie z tajną misją tego miejsca, dostojnikom i członkom mediów nie wolno było wchodzić głęboko do budynku.

Chwaląc budynek, którego wnętrze jest tajemnicą państwową, Merkel uznała za konieczny.

Przeprowadzka ze starej siedziby w Monachium trwała ponad rok i obejmowała około 100 000 ruchomych pudeł oraz 58 000 sztuk mebli i wyposażenia. Chociaż nie wiadomo dokładnie, ilu z około 6500 pracowników pracuje w nowej centrali w Berlinie, budynek ma miejsce dla około 4000 pracowników, zgodnie z oświadczeniem medialnym.

Nowy budynek Federal Intelligence Service ma 14 000 okien i 12 000 drzwi, a jego budowa obejmowała 135 000 metrów sześciennych betonu i 20 000 ton stali.

Wniosek:

Cóz Europa jest podbita przez produkcję Niemiecką i supermarkety, kraje sa w zwiazane UE teraz czas na zbrojenia i wywiad. Także mają swoich polityków w Rządach przyklad Kaczyński który po spotkaniu z panią Merker dał na Premiera w Polsce pracownika banku niemieckiego, doradcę Tuska .

Co ciekawe ten Premier nie brał udziału w wyborach do Parlamentu 4 lata temu więc Kaczyński złamach demokracje bo wyżucił Szydło, Waszczykowskiego i Macierewicza ludzi którzy zdobyli w wyborach wiele głosów ale dlaczego ? Może ten budynek ma ta tajemnicę naszego bohatera szefa PIS bo po spotkaniu z Merkel wyzucil polityków z PiS a dal od Merkel.

FBI i CIA ma wielką konkurencję i powstaje nowy Gracz Globalny który oszczędzia na NATO ale buduje swoje, Europa się zmienia niestety nie na lepsze. Gdy Niemcy chca znow panowac nad krajami Europy zle to sie konczylo.

 

—————————————

———————————————–

Podobne Artykuły

Niemcy budują pierwsze lotniskowce bojowe .

 

22 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *