Upadek Thomasa Cooka. 21 000 ludzi traci pracę , 600 000 ludzi wakacje

Upadek Thomasa Cooka. 21 000 ludzi traci pracę , 600 000 ludzi wakacje

 

 

Około 600 000 osób, w tym 150 000 Brytyjczyków, zostało porzuconych dziś po upadku Thomasa Cooka ponadto 21 000 ludzi straci pracę .

Firmie która zajmuje sie wycieczkami  nie udało się pozyskać kolejnych 200 milionów funtów, które były potrzebne, aby utrzymać działalność firmy, powodując największą w historii repatriację w czasie pokoju.

Wszystkie przyszłe wakacje z firmą również zostały odwołane, co wpłynęło na plany podróży miliona osób.

Zakończenie firmy zostało potwierdzone dziś rano przez brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA), który powiedział, że został poproszony o pomoc w przywiezieniu ludzi do domu.

Przywieziono dziesiątki samolotów czarterowych z tak odległych miejsc jak Malezja, aby pomóc w masowym transporcie powietrznym. Tylko wczasowicze, którzy zarezerwowali loty powrotne w ciągu najbliższych dwóch tygodni, od poniedziałku do niedzieli 6 października, kwalifikują się do bezpłatnego lotu do domu, jak najbliżej pierwotnej daty powrotu.

W oświadczeniu syndykat pożyczkodawców Thomasa Cooka powiedział dziś rano: „Niestety, pomimo wysiłków wszystkich zainteresowanych stron, wymóg finansowania w wysokości 1,1 miliarda funtów, aby odpowiednio dokapitalizować Thomasa Cooka, ostatecznie okazał się zbyt znaczący.

„Pożyczkodawcy zapewniający Grupie instrumenty finansowe byli niezwykle wspierającymi interesariuszami, w tym przez dwa okresy trudności finansowych i stanęli za Thomasem Cookiem w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, w którym Grupa odnotowała wpływy środków pieniężnych w wysokości około 1 miliarda £, utrzymując taką pozycję w decydującym i pracowitym okresie wakacyjnym. ”„ Pożyczkodawcy są głęboko rozczarowani, że nie udało się uratować Thomasa Cooka. We współpracy z innymi zainteresowanymi stronami pożyczkodawcy niestrudzenie pracowali nad zbadaniem wszystkich opcji w wymaganych ramach czasowych ”.

CAA oświadczyło w swoim oświadczeniu:„ Thomas Cook Group, w tym brytyjski touroperator i linia lotnicza, zaprzestał handlu ze skutkiem natychmiastowym. „Wszystkie rezerwacje Thomasa Cooka, w tym loty i święta, zostały teraz anulowane”.

Strona internetowa Thomasa Cooka jest teraz tylko stroną trzymającą po upadku firmy „To jest bardzo smutny dzień dla firmy, która była pionierem zorganizowania wakacji i umożliwiła podróż milionom ludzi na całym świecie”.

Będąc jedną z najstarszych i największych firm turystycznych na świecie, działała od 178 lat – została założona w 1841 r. Przez producenta mebli, który zorganizował jednodniową wycieczkę . Według strony internetowej, w tym roku grupa zatrudniała 21 000 osób w 16 krajach, obsługiwała 105 samolotów oraz 200 hoteli i kurortów własnej marki.

Konrad W

 

 

23 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *