Upadek linni lotniczych Monarch dlaczego…

Upadek linni lotniczych Monarch dlaczego

 

Upadek linii lotniczych Monarch wpłynął na setki tysięcy klientów i zastanawia się nad przyszłością 2.100 pracowników.

Przewoźnik był na runku od 50 lat i kiedyś był jedną z wiodących linii lotniczych wożących ludzi na wakacje w Europie.

Oto cztery powody, przez które linie lotnicze upadły.

1. Ceny paliw

Problemy Monarcha można podsumować bardzo krótko: spadające przychody i rosnące koszty, mówi Blair Nimmo z zarządu linii lotniczych KPMG.

Wiele z dużych kosztów prowadzenia Monarch, takich jak opłaty za paliwo i manipulacyjne, są denominowane w dolarach.Natomiast funt spadł o około 10% w stosunku do dolara, z powodu Brexitu, co oznacza, że ​​linie lotnicze muszą płacić więcej, aby kupić paliwo.

W tym samym czasie sprzedaż Monarch spadła ze względu na zwiększoną konkurencję.

2. Konkurencja ze strony rywali

Jednym z kluczowych problemów nękających Monarch była konkurencja, z którą linia zmagała na rynku niskich kosztów. Starali się być tanim przewoźnikiem – podobnie jak EasyJet czy Wizz – ale na rynku nie ma miejsca dla tych wszystkich linii lotniczych”, mówi Clark z Flight Global.

„To jest zbyt duża konkurencja … a Monarch nie oferował niczego nowego”.

3. Rezygnacja z lotów długodystansowych

Greybull, który przejął kontrolę nad Monarch w 2014 r., postanowił, że odstąpi od długodystansowych lotów wakacyjnych dla niektórych wakacji zorganizowanych.

„[To] staje się tanią linią lotniczą na modelu używanym przez Ryanair i EasyJet, ale w tym jest wyzwanie” – powiedział John Strickland z firmy JLS Consulting.

„Są to duże linie lotnicze, prawdziwi giganci. A Monarch to raczej płotka w porównaniu do tych linii lotniczych. „Niedawno powiedzieli, że linia chce wrócić na ten rynek (lotów długodystansowych). Ale  jest trochę za późno i trochę niepewnie pod względem zarządzania planami”.Pan Clark podkreśla, że ​​rywale, tacy jak Norwegian, zadziałali szybciej.

„Eksperymentowali z lotami długodystansowymi, tanimi lotami transatlantyckimi i to jest coś, co prawdopodobnie Monarch mógłby zrobić, zamiast koncentrować się na tych tradycyjnych rynkach krótkodystansowych”.

4. Ataki terrorystyczne w Egipcie i Turcji

Ataki terrorystyczne w Egipcie, Turcji i Tunezji doprowadziły firmy biura podróży i linie lotnicze do skoncentrowania wysiłków na tradycyjnych trasach Monarcha – Hiszpanii i Portugalii – wzmacniające dalsze naciski na linie lotnicze.

„Linie lotnicze zauważyły, że ataki terrorystyczne obniżyły popyt na Egipt i Turcję” – mówi Strickland.

Mówi, że oznacza to, że firma Monarch musiała zredukować ceny podróży do kluczowych rynków.

„To oznacza, że ​​ceny z tytułu nadmiernej zdolności produkcyjnej spadły, co pogorszyło sytuację pod względem ekonomicznym.

Konrad W

3 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat