Upada zapora w Derbyshire. Ponad 1500 ludzi ewakuowanych.

Upada zapora w Derbyshire. Ponad 1500 ludzi ewakuowanych

 

Poziom wody w zbiorniku o pojemności 300 milionów galonów zmniejszył się teraz o około pół metra, ale sytuacja jest nadal „krytyczna”.

Premier Boris Johnson odwiedził tamę Derbyshire w piątek i obiecał, że uszkodzona struktura będzie odbudowana.

Met Office opublikował żółte ostrzeżenie pogodowe dla dużej części północnej Anglii i Midlands w niedzielę, w tym obszar wokół zbiornika. Ostrzega, że ​​może dojść do uszkodzeń i zakłóceń spowodowanych przez powódź i uderzenia pioruna.

Około 1500 mieszkańców zostało ewakuowanych.

Policja, Agencja Ochrony Środowiska i Canal and River Trust, który jest właścicielem zbiornika, wszyscy twierdzą, że istnieje „realne ryzyko”, że zapora może się zawalić i zalać miasto.

 

RAF pomagała w wysiłkach, wspomaganych przez policję, Agencję Ochrony Środowiska oraz kanał i rzekę Trust.  Minister środowiska Therese Coffe namawiała mieszkańców, aby nie wracali do domu, gdy nadal istnieje zagrożenie życie. Opowiedziała programowi BBC Radio 4 „Dzisiaj myślę, że wciąż jesteśmy na tym krytycznym etapie, dlatego wciąż mamy poważne ostrzeżenie o powodzi. „

Oto zagrożone domy

Około 150 strażaków używających pomp o dużej objętości usuwa również około 1,3 miliona ton wody ze zbiornika. W sobotę rano poziom zmniejszył się o około pół metra. Pan Johnson powiedział, że uważa, że ​​poziom wody musi spaść o osiem metrów,.

Usuwana woda jest pompowana do rzeki Goyt, poniżej zbiornika, aby zmniejszyć ciśnienie. Jednak poziom samej rzeki jest wysoki po ulewnym deszczu. W zbiorniku znajduje się 1,3 miliona ton wody .

Policja ma zamknięte linie kolejowe na obszarze Whaley Bridge w związku z ryzykiem potencjalnej powodzi, która ma być kontynuowana w weekend. Chapel-en-le-Frith High School jest centralnym punktem dla osób ewakuowanych ze swoich domów.

Zapora została zbudowana w 1831 roku przy użyciu rdzenia kałużej gliny i wspierany przez tysiące  ton ziemia została wzmocniona betonem w latach 70-tych.

 

 

konrad w

 

3 sierpnia 2019